PublishPress Capabilities Pro 2.13.0 - en to ca translation catalogue (229 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
ca: PublishPress Capabilities és el plugin de control d'accés per a WordPress. Pots gestionar tots els teus rols d'usuari de WordPress, des d'Administradors fins a Subscriptors.

en: Note: Control of custom post statuses is %1$sdisabled%2$s.
ca: Nota: El control dels estats de publicació personalitzats és %1$sdesactivat%2$s.

en: Note: Status-specific post editing capabilities are %1$sdisabled%2$s.
ca: Nota: Les capacitats d'edició de publicacions específiques d'estat són %1$sdesactivades%2$s.

en: Admin Menus
ca: Menús d'Administració

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
ca: Els menús d'administració permeten editar els enllaços del menú d'administració i controlar qui té accés.

en: You do not have permission to manage menu restrictions.
ca: No teniu permís per gestionar les restriccions del menú.

en: Settings updated.
ca: Configuracions actualitzades.

en: Saving Menu Order...
ca: Desant ordre del menú...

en: Saving Menu Name...
ca: Desant Nom de Menú...

en: Menu Name can not be empty.
ca: El nom del menú no pot estar buit.

en: Change Icon
ca: Canviar Icona

en: Search icons...
ca: Cercant icones...

en: Menu icon updated
ca: Icona del menú actualitzada

en: Error updating menu icon
ca: Error en actualitzar la icona del menú

en: Duplicate menu with this Menu URL already exists
ca: Ja existeix un menú duplicat amb aquesta URL de menú

en: Duplicate submenu with the menu url already exist
ca: Ja existeix un submenú duplicat amb la URL del menú

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Archive Pages
ca: Pàgines d'Arxiu

en: Single Pages
ca: Pàgines individuals

en: Select pages...
ca: Selecciona pàgines...

en: You can select page types where this element will be added.
ca: Podeu seleccionar els tipus de pàgina on s'afegirà aquest element.

en: Select post types...
ca: Selecciona tipus de publicacions...

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
ca: Això afegirà una metabox a la pantalla d'edició de la publicació. Podeu utilitzar aquesta funció per afegir classes al cos només per a aquesta publicació.

en: Visibility Statuses
ca: Estats de Visibilitat

en: Visibility Status Capabilities
ca: Capacitats d'Estat de Visibilitat

en: Set
ca: Estableix

en: Read
ca: Llegir

en: Edit Others
ca: Editar Altres

en: Delete Others
ca: Esborrar Altres

en: Can set posts to this status
ca: Pot establir les publicacions en aquest estat

en: Can read posts in this status
ca: Pot llegir les publicacions en aquest estat

en: Can edit other users' posts in this status
ca: Pot editar les publicacions d'altres usuaris en aquest estat

en: Can delete other users' posts in this status
ca: Pot suprimir les publicacions d'altres usuaris en aquest estat

en: Configure post status properties, post types
ca: Configura les propietats de l'estat de la publicació, tipus de publicacions

en: Toggle all capabilities for this status
ca: Alternar totes les capacitats per a aquest estat

en: %s: assigned by Permission Group
ca: %s: assignat per Grup de Permisos

en: This capability is %s
ca: Aquesta capacitat és %s

en: It is required in addition to the type-specific capability.
ca: Es requereix a més de la capacitat específica del tipus.

en: shared capability: %s
ca: capacitat compartida: %s

en: Custom Statuses
ca: Estats Personalitzats

en: Revision Statuses
ca: Estats de Revisió

en: Revision Status Capabilities
ca:  capacitats d'Estat de Revisió

en: Custom Status Capabilities
ca: Capacitats d'Estats Personalitzats

en: Can edit posts of this status
ca: Pot editar les publicacions d'aquest estat

en: Can edit other's posts of this status
ca: Pot editar les publicacions d'altres en aquest estat

en: Can delete posts of this status
ca: Pot suprimir les publicacions d'aquest estat

en: Can delete other's posts of this status
ca: Pot suprimir les publicacions d'altres en aquest estat

en: Configure status properties, post types, capability requirements
ca: Configura les propietats de l'estat, tipus de publicacions, requisits de capacitat

en: To control revision editing and deletion, install the %1$sPublishPress Revisions%2$s and %3$sStatuses Pro%4$s plugins.
ca: Per controlar l'edició i eliminació de revisions, instal·leu els plugins %1$sPublishPress Revisions%2$s i %3$sStatuses Pro%4$s.

en: To define and control Revision statuses, install the %1$sStatuses Pro%2$s plugin.
ca: Per definir i controlar els estats de les revisions, instal·leu el plugin %1$sStatuses Pro%2$s.

en: To define and control Revision statuses, install the %1$sPublishPress Revisions%2$s plugin.
ca: Per definir i controlar els estats de les revisions, instal·leu el plugin %1$sPublishPress Revisions%2$s.

en: To define and control Revision statuses, update the %1$sPublishPress Revisions%2$s plugin to version %3$s or higher.
ca: Per definir i controlar els estats de les revisions, actualitzeu el plugin %1$sPublishPress Revisions%2$s a la versió %3$s o superior.

en: To control revision editing and deletion, please set %1$sRevisions Compatibility Mode%2$s to "Enhanced Revision access control"
ca: Per controlar l'edició i eliminació de revisions, si us plau, configureu %1$sRevisions Compatibility Mode%2$s a "Control d'accés de revisions millorat"

en: To enable or disable enforcement of custom editing capabilities for any status, click its Post Access cell in the %1$sStatuses table%2$s, then reload this screen.
ca: Per activar o desactivar l'aplicació de les capacitats d'edició personalitzades per a qualsevol estat, feu clic a la seva cel·la d'Accés de Publicació a la taula de %1$sEstats%2$s, després torneu a carregar aquesta pantalla.

en: Block access to Plugins screen via direct link
ca: Bloquejar l'accés a la pantalla de Plugins mitjançant enllaç directe

en: Block access to Profile screen via direct link
ca: Bloquejar l'accés a la pantalla de Perfil mitjançant enllaç directe

en: Block access to Media Library via direct link
ca: Bloquejar l'accés a la Biblioteca de Mitjans a través d'enllaç directe

en: Block access to Themes screen via direct link
ca: Bloquejar l'accés a la pantalla de Temes mitjançant enllaç directe

en: Block access to Users and Add New User screen via direct link
ca: Bloquejar l'accés a la pantalla d'Usuaris i a Afegir Nou Usuari mitjançant enllaç directe

en: Block by URL
ca: Bloquejar per URL

en: Enter URL to be blocked by role:
ca: Introduïu l'URL a bloquejar per rol:

en: Editing:
ca: Editant:

en: Title
ca: Títol

en: Enter the name/label to identify the element under Blocked by URL section of this screen.
ca: Introduïu el nom/etiqueta per identificar l'element a la secció Bloquejat per URL d'aquesta pantalla.

en: Separate multiple urls by comma. (e.g, %1$s, %2$s).
ca: Separa múltiples urls amb coma. (p. ex, %1$s, %2$s).

en: Wildcard Block
ca: Bloqueig de comodins

en: Enable wildcard prefix matching for this URL rule.
ca: Activar la coincidència de prefixos de comodins per a aquesta regla d'URL.

en: When enabled, users are blocked from any URL that starts with the value entered above.
ca: Quan està activat, els usuaris són bloquejats de qualsevol URL que comenci amb el valor introduït anteriorment.

en: Cancel Edit
ca: Cancel·lar Edició

en: Add New
ca: Afegir Nou

en: Save Edit
ca: Desa Edició

en: An error occured!
ca: S'ha produït un error!

en: Invalid action. Reload this page and try again.
ca: Acció no vàlida. Torna a carregar aquesta pàgina i torna-ho a intentar.

en: All fields are required.
ca: Tots els camps són obligatoris.

en: Custom item updated successfully
ca: Element personalitzat actualitzat amb èxit

en: New custom item added successfully
ca: Nou element personalitzat afegit amb èxit

en: Wildcard enabled
ca: Comodin activat

en: View
ca: Veure

en: Edit
ca: Editar

en: Delete
ca: Esborrar

en: Invalid request!.
ca: Sol·licitud no vàlida!.

en: Selected item deleted successfully
ca: Element seleccionat eliminat amb èxit

en: You do not have permission to access this page.
ca: No teniu permís per accedir a aquesta pàgina.

en: Hide Hello Dolly from plugin list
ca: Amagar Hello Dolly de la llista de plugins

en: Hide plugin row action links (Deactivate, Activate, Delete etc buttons)
ca: Amagar els enllaços d'acció de la fila de plugins (Desactivar, Activar, Eliminar, etc. botons)

en: Hide Add New Post button from post screen
ca: Amagar el botó Afegir nova entrada de la pantalla d'entrades

en: Hide plugin row Deactivate button from all plugin lists
ca: Amagar el botó Desactivar de la fila de plugins de totes les llistes de plugins

en: Hide plugin row Delete button from all plugin lists
ca: Amagar el botó Eliminar de la fila de plugins de totes les llistes de plugins

en: Hide CSS Elements
ca: Amagar elements CSS

en: You can remove other elements from admin area by adding their IDs or classes below:
ca: Podeu eliminar altres elements de l'àrea d'administració afegint els seus IDs o classes a continuació:

en: Enter the name/label to identify the custom element on this screen.
ca: Introduïu el nom/etiqueta per identificar l'element personalitzat en aquesta pantalla.

en: Element IDs or Classes
ca: IDs o classes d'element

en: IDs or classes to hide. Separate multiple values by comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
ca: IDs o classes per ocultar. Separa múltiples valors amb comes (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Target URLs
ca: URLs objectiu

en: Optional. Restrict this CSS hide rule to specific admin URLs. Separate multiple URLs by comma.
ca: Opcional. Restrigeix aquesta regla de CSS per amagar a URLs d'administració específiques. Separa múltiples URLs amb comes.

en: Wildcard URL Match
ca: Coincidència d'URL de comodins

en: Enable wildcard prefix matching for Target URLs.
ca: Activar la coincidència de prefixos de comodins per a les URLs objectiu.

en: When enabled, this rule applies if current URL starts with any Target URL value.
ca: Quan està activat, aquesta regla s'aplica si l'URL actual comença amb qualsevol valor d'URL objectiu.

en: CSS element updated successfully.
ca: Element CSS actualitzat amb èxit.

en: New CSS element added successfully.
ca: Nou element CSS afegit amb èxit.

en: URL targeted
ca: URL objectiu

en: URL wildcard
ca: URL comodin

en: Security check failed
ca: La comprovació de seguretat ha fallat

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Settings updated successfully.
ca: Configuracions actualitzades amb èxit.

en: Admin Menu Order reset successfully. Reloading page...
ca: L'ordre del menú d'administració s'ha restablert correctament. Tornant a carregar la pàgina...

en: Admin Menu Names reset successfully. Reloading page...
ca: Els noms del menú d'administració s'han restablert correctament. Tornant a carregar la pàgina...

en: Admin Menu Cache reset successfully. Reloading page...
ca: El caché del Menú d'Admin s'ha restablert correctament. Recarregant pàgina...

en: Admin Menu reset successfully. Reloading page...
ca: El menú d'administració s'ha restablert correctament. Tornant a carregar la pàgina...

en: Menu deleted successfully.
ca: Menú eliminat amb èxit.

en: New menu added successfully. Reloading page...
ca: Nou menú afegit amb èxit. Recarregant la pàgina...

en: Invalid data
ca: Dades no vàlides

en: Menu Name Updated for all roles.
ca: Nom del menú actualitzat per a tots els rols.

en: Menu Name Updated.
ca: Nom del menú actualitzat.

en: Menu Order Updated.
ca: Ordre del menú actualitzat.

en: Type:
ca: Tipus:

en: Menu Link
ca: Enllaç del menú

en: Submenu Link
ca: Enllaç del submenú

en: Menu Separator
ca: Separador del menú

en: Submenu Separator
ca: Separador del submenú

en: Position:
ca: Posició:

en: After
ca: Després

en: Menu Title:
ca: Títol del menú:

en: My Custom Menu
ca: El meu menú personalitzat

en: Menu Title is required.
ca: El títol del menú és obligatori.

en: Separator Style
ca: Estil de separador

en: Line (____________________)
ca: Línia (____________________)

en: Empty Space
ca: Espai buit

en: Menu URL:
ca: URL del menú:

en: Enter an internal link such as %1s or an external link such as %2s. Any link can only be used once for a Menu URL.
ca: Introduïu un enllaç intern com %1s o un enllaç extern com %2s. Qualsevol enllaç només es pot utilitzar una vegada per a una URL de menú.

en: Menu with this url already exist.
ca: El menú amb aquesta URL ja existeix.

en: Menu Capability:
ca: Capacitat del menú:

en: This is the capability required to see this menu. For example: %1s or %2s If you're entering a custom capability, remember to add and assign it to preferred roles on the capabilities page
ca: Aquesta és la capacitat requerida per veure aquest menú. Per exemple: %1s o %2s. Si esteu entrant una capacitat personalitzada, recordeu afegir-la i assignar-la als rols preferits a la pàgina de capacitats

en: Menu Capability is required.
ca: Es requereix la capacitat del menú.

en: Menu Icon
ca: Icona del menú

en: Save Menu Link
ca: Desa Enllaç de Menú

en: Toggle all
ca: Alternar tot

en: New Menu Link
ca: Nou enllaç del menú

en: (Can't detect menu name)
ca: (No es pot detectar el nom del menú)

en: This menu name is not available in menu global data or directly registered with the menu
ca: Aquest nom de menú no està disponible en les dades globals del menú o directament registrat amb el menú

en: %s Role
ca: %s Rol

en: All Roles
ca: Tots els Rols

en: Save
ca: Desa

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: This option is disabled to prevent complete lockout
ca: Aquesta opció està desactivada per evitar un bloqueig complet

en: Are you sure you want to delete %1s? %2s %3s
ca: Estàs segur que vols eliminar %1s? %2s %3s

en: The capability required to access this menu is %s
ca: La capacitat requerida per accedir a aquest menú és %s

en: Rename Menu
ca: Reanomena el Menú

en: Move Up
ca: Mou cap amunt

en: Move Down
ca: Mou cap avall

en: No menu found
ca: No s'ha trobat cap menú

en: How to use Admin Menus
ca: Com fer servir els Menús d'Admin

en: usage key
ca: clau d'ús

en: No change
ca: Sense canvis

en: This feature is denied
ca: Aquesta funció està denegada

en: View Documentation
ca: Veure Documentació

en: Admin Menus Settings
ca: Configuració dels Menús d'Administració

en: Hide Submenus
ca: Amagar submenús

en: Show Menu Slugs
ca: Mostrar slugs de menú

en: Reset Admin Menus
ca: Restableix Menús d'Admin

en: You can reset admin menu order and name to their original position and names. You can also reset menu cache to fix issue of missing menu.
ca: Podeu restablir l'ordre i el nom del menú d'administració a la seva posició i noms originals. També podeu restablir la memòria cau del menú per solucionar el problema del menú que falta.

en: Reset Menu Order
ca: Restablir l'ordre del menú

en: Reset Cached Menu
ca: Restablir el menú emmagatzemat a la memòria cau

en: Reset Menu Names
ca: Restablir noms del menú

en: Reset Selected Option
ca: Restableix Opció Seleccionada

en: Add New Classic Editor Restrictions
ca: Afegir Noves Restriccions de l'Editor Clàssic

en: You can remove other elements from the editor screen by adding their IDs or classes below:
ca: Podeu eliminar altres elements de la pantalla de l'editor afegint els seus IDs o classes a continuació:

en: Add New Gutenberg Restrictions
ca: Afegir Noves Restriccions de Gutenberg

en: Invalid action. Reload this page and try again if occured in error.
ca: Acció no vàlida. Torna a carregar aquesta pàgina i torna-ho a intentar si ha ocorregut un error.

en: Custom item updated successfully. Save changes to apply restrictions.
ca: Element personalitzat actualitzat amb èxit. Desa els canvis per aplicar les restriccions.

en: New custom item added. Save changes to apply restrictions.
ca: Nou element personalitzat afegit. Desa els canvis per aplicar les restriccions.

en: Hide the Patterns tab in the block editor
ca: Amagar la pestanya Patrons a l'editor de blocs

en: Hide the Insert/edit link button in the Classic Editor
ca: Amagar el botó Inserir/editar enllaç a l'Editor Clàssic

en: Custom Classic Editor Restrictions
ca: Restriccions de l'Editor Clàssic Personalitzat

en: Custom Gutenberg Restrictions
ca: Restriccions de Gutenberg Personalitzat

en: Admin Menu
ca: Menú d'Admin

en: An error occurred. Please try again or contact the support team.
ca: S'ha produït un error. Si us plau, torna-ho a provar o contacta amb l'equip d'assistència.

en: License
ca: Llicència

en: Activate Key
ca: Activar Clau

en: Deactivate Key
ca: Desactivar Clau

en: Connecting to publishpress.com server...
ca: Connectant-se al servidor publishpress.com...

en: The request could not be processed due to a connection failure.
ca: La sol·licitud no s'ha pogut processar a causa d'una fallada de connexió.

en: Please enter the license key shown on your order receipt.
ca: Si us plau, introdueix la clau de llicència mostrada a la teva rebuda de comanda.

en: An unidentified error occurred.
ca: S'ha produït un error no identificat.

en: The key has been deactivated.
ca: La clau ha estat desactivada.

en: The key has been activated.
ca: La clau ha estat activada.

en: The key has expired.
ca: La clau ha caducat.

en: The key is invalid.
ca: La clau no és vàlida.

en: An unknown activation error occurred.
ca: S'ha produït un error d'activació desconegut.

en: The key provided is not valid. Please double-check your entry.
ca: La clau proporcionada no és vàlida. Si us plau, verifiqueu la vostra entrada.

en: This site is not valid to activate the key.
ca: Aquest lloc no és vàlid per activar la clau.

en: The key provided could not be validated by publishpress.com.
ca: La clau proporcionada no s'ha pogut validar per publishpress.com.

en: The key provided is already active on another site.
ca: La clau proporcionada ja està activa en un altre lloc.

en: The key has already been activated on the allowed number of sites.
ca: La clau ja ha estat activada en el nombre permès de llocs.

en: An unknown deactivation error occurred.
ca: S'ha produït un error de desactivació desconegut.

en: Unable to deactivate because the provided key is not valid.
ca: No es pot desactivar perquè la clau proporcionada no és vàlida.

en: This site is not valid to deactivate the key.
ca: Aquest lloc no és vàlid per desactivar la clau.

en: The key provided is not active on the specified site.
ca: La clau proporcionada no està activa al lloc especificat.

en: If this is incorrect, <a href="%s">request activation help</a>.
ca: Si això és incorrecte, <a href="%s">sol·licita ajuda per a l'activació</a>.

en: Please save settings before uploading site configuration.
ca: Si us plau, desa la configuració abans de pujar la configuració del lloc.

en: (Locked on by Statuses Pro)
ca: (Bloquejat per Estats Pro)

en: Control custom statuses
ca: Controla els estats personalitzats

en: Control selection of custom post statuses. %s
ca: Controla la selecció d'estats de publicació personalitzats. %s

en: Apply status-specific capabilities for post editing, deletion.
ca: Aplicar capacitats específiques de l'estat per a l'edició i eliminació de publicacions.

en: Enable Custom Visibility Statuses
ca: Activar estatus de visibilitat personalitzats

note: Translators: %1$s and %2$s is link markup
en: For Visibility Statuses, %1$senable the Status Control module%2$s in Permissions Pro
ca: Per als estatus de visibilitat, %1$sactiveu el mòdul de control d'estatus%2$s a Permisos Pro

en: Apply status-specific, type-specific editing capabilities for Visibility Statuses
ca: Aplicar capacitats d'edició específiques de l'estat i del tipus per a Estats de Visibilitat

en: License Key Activation
ca: Activació de la Clau de Llicència

en: Your PublishPress license key has expired. For continued priority support, <a href="%s">please renew</a>.
ca: La teva clau de llicència PublishPress ha caducat. Per a continuar amb suport prioritari, <a href="%s">renova si us plau</a>.

en: Your PublishPress license key will expire today. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>.
ca: La teva clau de llicència PublishPress caducarà avui. Per a actualitzacions i suport prioritari, <a href="%s">renova si us plau</a>.

en: Your PublishPress license key will expire in %d day. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>. | Your PublishPress license key will expire in %d days. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>.
ca[0]: La teva clau de llicència PublishPress caducarà en %d dia. Per a actualitzacions i suport prioritari, <a href="%s">renova si us plau</a>.
ca[1]: La teva clau de llicència PublishPress (per a actualitzacions de plugins) caducarà en %d dies. Per a actualitzacions i suport prioritari, <a href="%s">renova si us plau</a>.

en: Key Expired
ca: Clau expirada

en: Deactivate
ca: Desactivar

en: Activated
ca: Activat

en: Enter your license key
ca: Introduïu la vostra clau de llicència

en: Activate
ca: Activar

en: view %s&nbsp;details
ca: veure %s&nbsp;detalls

en: Update&nbsp;Available
ca: Actualització&nbsp;Disponible

en: Update&nbsp;Check
ca: Actualització&nbsp;Comprovació

en: Account
ca: Compte

en: Pricing
ca: Preus

en: Display PublishPress Branding
ca: Mostrar la Marca de PublishPress

en: Hide the PublishPress footer and other branding.
ca: Amagar el peu de pàgina de PublishPress i altres marques.

en: Admin Menus: treatment of multiple roles
ca: Menús d'Administració: tractament de múltiples rols

en: Most permissive: Any non-restricted user role allows access
ca: Més permissiu: qualsevol rol d'usuari no restringit permet l'accés

en: Most restrictive: Any restricted user role prevents access
ca: Més restrictiu: qualsevol rol d'usuari restringit impedeix l'accés

en: This controls whether the most permissive or restrictive permissions are applied if a user has multiple roles.
ca: Això controla si s'apliquen permisos més permissius o restrictius si un usuari té múltiples rols.

en: Custom status control is disabled until you activate the %1$sPublishPress Statuses%2$s plugin. See %3$sCapabilities > Settings%4$s for details.
ca: El control d'estats personalitzats està desactivat fins que activis el plugin %1$sPublishPress Statuses%2$s. Veure %3$sCapacitats > Configuració%4$s per a més detalls.

en: Custom status control is disabled until you install the %1$sPublishPress Statuses%2$s plugin. See %3$sCapabilities > Settings%4$s for details.
ca: El control d'estats personalitzats està desactivat fins que instal·lis el plugin %1$sPublishPress Statuses%2$s. Veure %3$sCapacitats > Configuració%4$s per a més detalls.
