PublishPress Capabilities Pro 2.42.0 - en to el translation catalogue (269 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: PublishPress Capabilities Pro
el: Δυνατότητες PublishPress Pro

note: Description of the plugin
en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
el: Το PublishPress Capabilities είναι το πρόσθετο ελέγχου πρόσβασης για το WordPress. Μπορείτε να διαχειριστείτε όλους τους ρόλους χρηστών του WordPress, από Διαχειριστές έως Συνδρομητές.

en: Note: Control of custom post statuses is %1$sdisabled%2$s.
el: Σημείωση: Ο έλεγχος των προσαρμοσμένων καταστάσεων αναρτήσεων είναι %1$sαπενεργοποιημένος%2$s.

en: Note: Status-specific post editing capabilities are %1$sdisabled%2$s.
el: Σημείωση: Οι δυνατότητες επεξεργασίας αναρτήσεων που σχετίζονται με την κατάσταση είναι %1$sαπενεργοποιημένες%2$s.

en: Admin Menus
el: Μενού Διαχειριστή

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
el: Τα Admin Menus σας επιτρέπουν να επεξεργαστείτε τους συνδέσμους του μενού διαχείρισης και να ελέγξετε ποιος έχει πρόσβαση.

en: You do not have permission to manage menu restrictions.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε περιορισμούς μενού.

en: Settings updated.
el: Ρυθμίσεις ενημερώθηκαν.

en: Saving Menu Order...
el: Αποθήκευση Σειράς Μενού...

en: Saving Menu Name...
el: Αποθήκευση Ονόματος Μενού...

en: Menu Name can not be empty.
el: Το Όνομα Μενού δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Change Icon
el: Αλλαγή Εικονιδίου

en: Search icons...
el: Αναζήτηση εικονιδίων...

en: Menu icon updated
el: Το εικονίδιο μενού ενημερώθηκε

en: Error updating menu icon
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση του εικονιδίου μενού

en: Duplicate menu with this Menu URL already exists
el: Επαναλαμβανόμενο μενού με αυτή τη διεύθυνση URL μενού υπάρχει ήδη

en: Duplicate submenu with the menu url already exist
el: Επαναλαμβανόμενο υπομενού με τη διεύθυνση URL μενού υπάρχει ήδη

en: Homepage
el: Αρχική Σελίδα

en: Archive Pages
el: Αρχειοθετημένες Σελίδες

en: Single Pages
el: Μοναδικές Σελίδες

en: Select pages...
el: Επιλέξτε σελίδες...

en: You can select page types where this element will be added.
el: Μπορείτε να επιλέξετε τύπους σελίδων στους οποίους θα προστεθεί αυτό το στοιχείο.

en: Select post types...
el: Επιλέξτε τύπους αναρτήσεων...

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
el: Αυτό θα προσθέσει ένα μεταμπλοκ στην οθόνη επεξεργασίας ανάρτησης. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη δυνατότητα για να προσθέσετε κλάσεις σώματος μόνο για αυτήν την ανάρτηση.

en: Visibility Statuses
el: Καταστάσεις Ορατότητας

en: Visibility Status Capabilities
el: Δυνατότητες Καταστάσεων Ορατότητας

en: Set
el: Ρύθμιση

en: Read
el: Ανάγνωση

en: Edit Others
el: Επεξεργασία Άλλων

en: Delete Others
el: Διαγραφή Άλλων

en: Can set posts to this status
el: Μπορεί να ρυθμίσει αναρτήσεις σε αυτή την κατάσταση

en: Can read posts in this status
el: Μπορεί να διαβάσει αναρτήσεις σε αυτή την κατάσταση

en: Can edit other users' posts in this status
el: Μπορεί να επεξεργαστεί αναρτήσεις άλλων χρηστών σε αυτή την κατάσταση

en: Can delete other users' posts in this status
el: Μπορεί να διαγράψει αναρτήσεις άλλων χρηστών σε αυτή την κατάσταση

en: Configure post status properties, post types
el: Ρυθμίστε τις ιδιότητες κατάστασης ανάρτησης, τύπους αναρτήσεων

en: Toggle all capabilities for this status
el: Εναλλαγή όλων των δυνατοτήτων για αυτή την κατάσταση

en: %s: assigned by Permission Group
el: %s: ανατεθεί από την Ομάδα Άδειας

en: This capability is %s
el: Αυτή η δυνατότητα είναι %s

en: It is required in addition to the type-specific capability.
el: Απαιτείται επιπλέον της δυνατότητας συγκεκριμένου τύπου.

en: shared capability: %s
el: κοινή δυνατότητα: %s

en: Custom Statuses
el: Προσαρμοσμένες Καταστάσεις

en: Revision Statuses
el: Καταστάσεις Αναθεώρησης

en: Revision Status Capabilities
el: Δυνατότητες Καταστάσεων Αναθεώρησης

en: Custom Status Capabilities
el: Δυνατότητες Προσαρμοσμένων Καταστάσεων

en: Can edit posts of this status
el: Μπορεί να επεξεργαστεί αναρτήσεις αυτής της κατάστασης

en: Can edit other's posts of this status
el: Μπορεί να επεξεργαστεί αναρτήσεις άλλων αυτής της κατάστασης

en: Can delete posts of this status
el: Μπορεί να διαγράψει αναρτήσεις αυτής της κατάστασης

en: Can delete other's posts of this status
el: Μπορεί να διαγράψει αναρτήσεις άλλων αυτής της κατάστασης

en: Configure status properties, post types, capability requirements
el: Ρυθμίστε τις ιδιότητες κατάστασης, τους τύπους αναρτήσεων, τις απαιτήσεις δυνατοτήτων

en: To control revision editing and deletion, install the %1$sPublishPress Revisions%2$s and %3$sStatuses Pro%4$s plugins.
el: Για να ελέγξετε την επεξεργασία και διαγραφή αναθεωρήσεων, εγκαταστήστε τα πρόσθετα %1$sPublishPress Revisions%2$s και %3$sStatuses Pro%4$s.

en: To define and control Revision statuses, install the %1$sStatuses Pro%2$s plugin.
el: Για να ορίσετε και να ελέγξετε τις καταστάσεις αναθεώρησης, εγκαταστήστε το %1$sStatuses Pro%2$s πρόσθετο.

en: To define and control Revision statuses, install the %1$sPublishPress Revisions%2$s plugin.
el: Για να ορίσετε και να ελέγξετε τις καταστάσεις αναθεώρησης, εγκαταστήστε το %1$sPublishPress Revisions%2$s πρόσθετο.

en: To define and control Revision statuses, update the %1$sPublishPress Revisions%2$s plugin to version %3$s or higher.
el: Για να ορίσετε και να ελέγξετε τις καταστάσεις αναθεώρησης, ενημερώστε το %1$sPublishPress Revisions%2$s πρόσθετο στην έκδοση %3$s ή υψηλότερη.

en: To control revision editing and deletion, please set %1$sRevisions Compatibility Mode%2$s to "Enhanced Revision access control"
el: Για να ελέγξετε την επεξεργασία και διαγραφή αναθεωρήσεων, παρακαλώ ρυθμίστε το %1$sRevisions Compatibility Mode%2$s σε "Ενισχυμένος έλεγχος πρόσβασης αναθεώρησης"

en: To enable or disable enforcement of custom editing capabilities for any status, click its Post Access cell in the %1$sStatuses table%2$s, then reload this screen.
el: Για να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε την επιβολή προσαρμοσμένων δυνατοτήτων επεξεργασίας για οποιαδήποτε κατάσταση, κάντε κλικ στο κελί Πρόσβαση ανάρτησης στη %1$sStatuses table%2$s, στη συνέχεια ανανεώστε αυτήν την οθόνη.

en: Block access to Plugins screen via direct link
el: Μπλοκάρετε την πρόσβαση στην οθόνη Πρόσθετων μέσω άμεσου συνδέσμου

en: Block access to Profile screen via direct link
el: Μπλοκάρετε την πρόσβαση στην οθόνη Προφίλ μέσω άμεσου συνδέσμου

en: Block access to Media Library via direct link
el: Μπλοκάρετε την πρόσβαση στη Βιβλιοθήκη Πολυμέσων μέσω άμεσου συνδέσμου

en: Block access to Themes screen via direct link
el: Αποκλεισμός πρόσβασης στην οθόνη Θεμάτων μέσω άμεσου συνδέσμου

en: Block access to Users and Add New User screen via direct link
el: Αποκλεισμός πρόσβασης στην οθόνη Χρηστών και Προσθήκη Νέου Χρήστη μέσω άμεσου συνδέσμου

en: Block by URL
el: Αποκλεισμός μέσω URL

en: Enter URL to be blocked by role:
el: Εισάγετε URL που θα αποκλειστεί ανά ρόλο:

en: Editing:
el: Επεξεργασία:

en: Title
el: Τίτλος

en: Enter the name/label to identify the element under Blocked by URL section of this screen.
el: Εισάγετε το όνομα/ετικέτα για να προσδιορίσετε το στοιχείο στην ενότητα Blocked by URL αυτής της οθόνης.

en: Separate multiple urls by comma. (e.g, %1$s, %2$s).
el: Χωρίστε πολλές διευθύνσεις URL με κόμμα. (π.χ., %1$s, %2$s).

en: Wildcard Block
el: Αποκλεισμός μεWildcard

en: Enable wildcard prefix matching for this URL rule.
el: Ενεργοποιήστε την αντιστοίχιση προθέματος wildcard για αυτόν τον κανόνα URL.

en: When enabled, users are blocked from any URL that starts with the value entered above.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι χρήστες αποκλείονται από οποιαδήποτε URL που αρχίζει με την τιμή που εισάγατε παραπάνω.

en: Cancel Edit
el: Ακύρωση Επεξεργασίας

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Save Edit
el: Αποθήκευση Επεξεργασίας

en: An error occured!
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα!

en: Invalid action. Reload this page and try again.
el: Μη έγκυρη ενέργεια. Φορτώστε ξανά αυτή τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: All fields are required.
el: Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικά.

en: Custom item updated successfully
el: Το προσαρμοσμένο στοιχείο ενημερώθηκε με επιτυχία

en: New custom item added successfully
el: Το νέο προσαρμοσμένο στοιχείο προστέθηκε με επιτυχία

en: Wildcard enabled
el: Ενεργοποιημένο Wildcard

en: View
el: Προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Invalid request!.
el: Άκυρη αίτηση!.

en: Selected item deleted successfully
el: Το επιλεγμένο στοιχείο διαγράφηκε επιτυχώς

en: You do not have permission to access this page.
el: Δεν έχετε άδεια πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Hide Hello Dolly from plugin list
el: Απόκρυψη του Hello Dolly από τη λίστα πρόσθετων

en: Hide plugin row action links (Deactivate, Activate, Delete etc buttons)
el: Απόκρυψη των συνδέσμων δράσης γραμμής πρόσθετου (Απενεργοποίηση, Ενεργοποίηση, Διαγραφή κ.λπ. κουμπιά)

en: Hide Add New Post button from post screen
el: Απόκρυψη του κουμπιού Προσθήκη Νέου Άρθρου από την οθόνη άρθρων

en: Hide plugin row Deactivate button from all plugin lists
el: Απόκρυψη του κουμπιού Απενεργοποίηση γραμμής πρόσθετου από όλες τις λίστες πρόσθετων

en: Hide plugin row Delete button from all plugin lists
el: Απόκρυψη του κουμπιού Διαγραφή γραμμής πρόσθετου από όλες τις λίστες πρόσθετων

en: Hide CSS Elements
el: Απόκρυψη στοιχείων CSS

en: You can remove other elements from admin area by adding their IDs or classes below:
el: Μπορείτε να αφαιρέσετε άλλα στοιχεία από την περιοχή διαχείρισης προσθέτοντας τους αναγνωριστικούς τους ή τις κλάσεις παρακάτω:

en: Enter the name/label to identify the custom element on this screen.
el: Εισάγετε το όνομα/ετικέτα για να προσδιορίσετε το προσαρμοσμένο στοιχείο σε αυτή την οθόνη.

en: Element IDs or Classes
el: IDs ή Κλάσεις Στοιχείων

en: IDs or classes to hide. Separate multiple values by comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
el: Αναγνωριστικά ή κλάσεις για απόκρυψη. Διαχωρίστε πολλές τιμές με κόμμα (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Target URLs
el: Στόχοι URLs

en: Optional. Restrict this CSS hide rule to specific admin URLs. Separate multiple URLs by comma.
el: Προαιρετικό. Περιορίστε αυτόν τον κανόνα CSS απόκρυψης σε συγκεκριμένες διευθύνσεις URL διαχείρισης. Διαχωρίστε πολλές διευθύνσεις URL με κόμμα.

en: Wildcard URL Match
el: Αντιστοίχιση URL Wildcard

en: Enable wildcard prefix matching for Target URLs.
el: Ενεργοποιήστε την αντιστοίχιση προθέματος wildcard για τις διευθύνσεις URL στόχου.

en: When enabled, this rule applies if current URL starts with any Target URL value.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, αυτός ο κανόνας ισχύει εάν η τρέχουσα διεύθυνση URL αρχίζει με οποιαδήποτε τιμή URL στόχου.

en: CSS element updated successfully.
el: Το στοιχείο CSS ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: New CSS element added successfully.
el: Νέο στοιχείο CSS προστέθηκε με επιτυχία.

en: URL targeted
el: Διεύθυνση URL στόχος

en: URL wildcard
el: Wildcard διεύθυνσης URL

en: Security check failed
el: Η έλεγχος ασφαλείας απέτυχε

en: Permission denied
el: Η άδεια απορρίφθηκε

en: Settings updated successfully.
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Admin Menu Order reset successfully. Reloading page...
el: Η σειρά μενού διαχειριστή επαναρυθμίστηκε με επιτυχία. Επαναφόρτωση σελίδας...

en: Admin Menu Names reset successfully. Reloading page...
el: Τα ονόματα μενού διαχειριστή επαναρυθμίστηκαν με επιτυχία. Επαναφόρτωση σελίδας...

en: Admin Menu Cache reset successfully. Reloading page...
el: Η cache μενού διαχειριστή επαναρυθμίστηκε με επιτυχία. Επαναφόρτωση σελίδας...

en: Admin Menu reset successfully. Reloading page...
el: Το μενού διαχειριστή επαναρυθμίστηκε με επιτυχία. Επαναφόρτωση σελίδας...

en: Menu deleted successfully.
el: Το μενού διαγράφηκε με επιτυχία.

en: New menu added successfully. Reloading page...
el: Νέο μενού προστέθηκε με επιτυχία. Επαναφόρτωση σελίδας...

en: Invalid data
el: Μη έγκυρα δεδομένα

en: Menu Name Updated for all roles.
el: Το όνομα του μενού ενημερώθηκε για όλους τους ρόλους.

en: Menu Name Updated.
el: Το όνομα του μενού ενημερώθηκε.

en: Menu Order Updated.
el: Η σειρά του μενού ενημερώθηκε.

en: Type:
el: Τύπος:

en: Menu Link
el: Σύνδεσμος Μενού

en: Submenu Link
el: Σύνδεσμος Υπομενού

en: Menu Separator
el: Διαχωριστικό Μενού

en: Submenu Separator
el: Διαχωριστικό Υπομενού

en: Position:
el: Θέση:

en: After
el: Μετά

en: Menu Title:
el: Τίτλος Μενού:

en: My Custom Menu
el: Το Προσαρμοσμένο Μενού Μου

en: Menu Title is required.
el: Ο τίτλος του μενού είναι υποχρεωτικός.

en: Separator Style
el: Στυλ Διαχωριστικού

en: Line (____________________)
el: Γραμμή (____________________)

en: Empty Space
el: Κενός Χώρος

en: Menu URL:
el: URL Μενού:

en: Enter an internal link such as %1s or an external link such as %2s. Any link can only be used once for a Menu URL.
el: Εισάγετε έναν εσωτερικό σύνδεσμο όπως %1s ή έναν εξωτερικό σύνδεσμο όπως %2s. Κάθε σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μία φορά για μια διεύθυνση URL μενού.

en: Menu with this url already exist.
el: Το μενού με αυτό το URL υπάρχει ήδη.

en: Menu Capability:
el: Δυνατότητα Μενού:

en: This is the capability required to see this menu. For example: %1s or %2s If you're entering a custom capability, remember to add and assign it to preferred roles on the capabilities page
el: Αυτή είναι η δυνατότητα που απαιτείται για να δείτε αυτό το μενού. Για παράδειγμα: %1s ή %2s Εάν εισάγετε μια προσαρμοσμένη δυνατότητα, θυμηθείτε να την προσθέσετε και να την αναθέσετε στους προτιμώμενους ρόλους στη σελίδα δυνατοτήτων.

en: Menu Capability is required.
el: Η δυνατότητα μενού είναι υποχρεωτική.

en: Menu Icon
el: Εικονίδιο Μενού

en: Save Menu Link
el: Αποθήκευση Συνδέσμου Μενού

en: Toggle all
el: Εναλλαγή όλων

en: New Menu Link
el: Νέα σύνδεση μενού

en: (Can't detect menu name)
el: (Δεν μπορεί να ανιχνευθεί το όνομα του μενού)

en: This menu name is not available in menu global data or directly registered with the menu
el: Αυτό το όνομα μενού δεν είναι διαθέσιμο στα παγκόσμια δεδομένα μενού ή δεν έχει καταχωρηθεί απευθείας με το μενού.

en: %s Role
el: %s Ρόλος

en: All Roles
el: Όλοι οι Ρόλοι

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: This option is disabled to prevent complete lockout
el: Αυτή η επιλογή είναι απενεργοποιημένη για να αποτραπεί η πλήρης κλειδώματος

en: Are you sure you want to delete %1s? %2s %3s
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε %1s; %2s %3s

en: The capability required to access this menu is %s
el: Η δυνατότητα που απαιτείται για να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτό το μενού είναι %s

en: Rename Menu
el: Μετονομασία μενού

en: Move Up
el: Μετακίνηση προς τα πάνω

en: Move Down
el: Μετακίνηση προς τα κάτω

en: No menu found
el: Δεν βρέθηκε μενού

en: How to use Admin Menus
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τα μενού διαχειριστή

en: usage key
el: κλειδί χρήσης

en: No change
el: Καμία αλλαγή

en: This feature is denied
el: Αυτή η δυνατότητα απορρίπτεται

en: View Documentation
el: Προβολή τεκμηρίωσης

en: Admin Menus Settings
el: Ρυθμίσεις Μενού Διαχειριστή

en: Hide Submenus
el: Απόκρυψη Υπομενού

en: Show Menu Slugs
el: Εμφάνιση Σφραγίδων Μενού

en: Reset Admin Menus
el: Επαναφορά Μενού Διαχειριστή

en: You can reset admin menu order and name to their original position and names. You can also reset menu cache to fix issue of missing menu.
el: Μπορείτε να επαναφέρετε τη σειρά και το όνομα του μενού διαχείρισης στην αρχική τους θέση και ονόματα. Μπορείτε επίσης να επαναφέρετε την κρυφή μνήμη του μενού για να διορθώσετε το πρόβλημα με το χαμένο μενού.

en: Reset Menu Order
el: Επαναφορά Σειράς Μενού

en: Reset Cached Menu
el: Επαναφορά Cached Μενού

en: Reset Menu Names
el: Επαναφορά Ονομάτων Μενού

en: Reset Selected Option
el: Επαναφορά Επιλεγμένης Επιλογής

en: Add New Classic Editor Restrictions
el: Προσθήκη Νέων Περιορισμών στον Κλασικό Επεξεργαστή

en: You can remove other elements from the editor screen by adding their IDs or classes below:
el: Μπορείτε να αφαιρέσετε άλλα στοιχεία από την οθόνη επεξεργασίας προσθέτοντας τους αναγνωριστικούς τους ή τις κλάσεις παρακάτω:

en: Add New Gutenberg Restrictions
el: Προσθήκη Νέων Περιορισμών Gutenberg

en: Invalid action. Reload this page and try again if occured in error.
el: Μη έγκυρη ενέργεια. Επαναφορτώστε αυτή τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά αν προέκυψε σφάλμα.

en: Custom item updated successfully. Save changes to apply restrictions.
el: Το προσαρμοσμένο στοιχείο ενημερώθηκε με επιτυχία. Αποθηκεύστε τις αλλαγές για να εφαρμόσετε τους περιορισμούς.

en: New custom item added. Save changes to apply restrictions.
el: Νέο προσαρμοσμένο στοιχείο προστέθηκε. Αποθηκεύστε τις αλλαγές για να εφαρμόσετε τους περιορισμούς.

en: Hide the Patterns tab in the block editor
el: Απόκρυψη της καρτέλας Προτύπων στον επεξεργαστή μπλοκ

en: Hide the Insert/edit link button in the Classic Editor
el: Απόκρυψη του κουμπιού Εισαγωγή/Επεξεργασία συνδέσμου στον Κλασικό Επεξεργαστή

en: Custom Classic Editor Restrictions
el: Προσαρμοσμένοι Περιορισμοί Κλασικού Επεξεργαστή

en: Custom Gutenberg Restrictions
el: Προσαρμοσμένοι Περιορισμοί Gutenberg

en: Metaboxes
el: Μετα-κουτιά

en: Admin Menu
el: Μενού Διαχειριστή

en: An error occurred. Please try again or contact the support team.
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά ή επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξης.

en: License
el: Άδεια

en: Activate Key
el: Ενεργοποίηση Κλειδιού

en: Deactivate Key
el: Απενεργοποίηση Κλειδιού

en: Connecting to publishpress.com server...
el: Σύνδεση στον διακομιστή publishpress.com...

en: The request could not be processed due to a connection failure.
el: Η αίτηση δεν μπόρεσε να επεξεργαστεί λόγω αποτυχίας σύνδεσης.

en: Please enter the license key shown on your order receipt.
el: Παρακαλώ εισάγετε το κλειδί άδειας που εμφανίζεται στην απόδειξη της παραγγελίας σας.

en: An unidentified error occurred.
el: Παρουσιάστηκε ένα μη αναγνωρίσιμο σφάλμα.

en: The key has been deactivated.
el: Το κλειδί έχει απενεργοποιηθεί.

en: The key has been activated.
el: Το κλειδί έχει ενεργοποιηθεί.

en: The key has expired.
el: Το κλειδί έχει λήξει.

en: The key is invalid.
el: Το κλειδί είναι άκυρο.

en: An unknown activation error occurred.
el: Παρουσιάστηκε ένα άγνωστο σφάλμα ενεργοποίησης.

en: The key provided is not valid. Please double-check your entry.
el: Το παρεχόμενο κλειδί δεν είναι έγκυρο. Παρακαλώ ελέγξτε ξανά την καταχώρισή σας.

en: This site is not valid to activate the key.
el: Αυτή η τοποθεσία δεν είναι έγκυρη για να ενεργοποιήσει το κλειδί.

en: The key provided could not be validated by publishpress.com.
el: Το παρεχόμενο κλειδί δεν μπόρεσε να επικυρωθεί από το publishpress.com.

en: The key provided is already active on another site.
el: Το παρεχόμενο κλειδί είναι ήδη ενεργό σε άλλη τοποθεσία.

en: The key has already been activated on the allowed number of sites.
el: Το κλειδί έχει ήδη ενεργοποιηθεί στον επιτρεπόμενο αριθμό τοποθεσιών.

en: An unknown deactivation error occurred.
el: Παρουσιάστηκε ένα άγνωστο σφάλμα απενεργοποίησης.

en: Unable to deactivate because the provided key is not valid.
el: Αδυναμία απενεργοποίησης επειδή το παρεχόμενο κλειδί δεν είναι έγκυρο.

en: This site is not valid to deactivate the key.
el: Αυτή η τοποθεσία δεν είναι έγκυρη για την απενεργοποίηση του κλειδιού.

en: The key provided is not active on the specified site.
el: Το παρεχόμενο κλειδί δεν είναι ενεργό στην καθορισμένη τοποθεσία.

en: If this is incorrect, <a href="%s">request activation help</a>.
el: Εάν αυτό είναι λάθος, <a href="%s">ζητήστε βοήθεια ενεργοποίησης</a>.

en: Please save settings before uploading site configuration.
el: Παρακαλώ αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις πριν ανεβάσετε τη διαμόρφωση της τοποθεσίας.

en: (Locked on by Statuses Pro)
el: (Κλειδώθηκε από το Statuses Pro)

en: Control custom statuses
el: Έλεγχος προσαρμοσμένων καταστάσεων

en: Control selection of custom post statuses. %s
el: Έλεγχος επιλογής προσαρμοσμένων καταστάσεων αναρτήσεων. %s

en: Apply status-specific capabilities for post editing, deletion.
el: Εφαρμογή ικανοτήτων συγκεκριμένων για καταστάσεις για την επεξεργασία και διαγραφή αναρτήσεων.

en: Enable Custom Visibility Statuses
el: Ενεργοποίηση Προσαρμοσμένων Καταστάσεων Ορατότητας

note: Translators: %1$s and %2$s is link markup
en: For Visibility Statuses, %1$senable the Status Control module%2$s in Permissions Pro
el: Για τις Καταστάσεις Ορατότητας, %1$sενεργοποιήστε το module Ελέγχου Κατάστασης%2$s στις Άδειες Pro

en: Apply status-specific, type-specific editing capabilities for Visibility Statuses
el: Εφαρμόστε δυνατότητες επεξεργασίας συγκεκριμένες για κατάσταση και τύπο για τις Καταστάσεις Ορατότητας

en: License Key Activation
el: Ενεργοποίηση Κλειδιού Άδειας

en: Your PublishPress license key has expired. For continued priority support, <a href="%s">please renew</a>.
el: Το κλειδί άδειας PublishPress έχει λήξει. Για συνεχιζόμενη προτεραιότητα υποστήριξης, <a href="%s">παρακαλώ ανανεώστε</a>.

en: Your PublishPress license key will expire today. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>.
el: Το κλειδί άδειας PublishPress θα λήξει σήμερα. Για ενημερώσεις και προτεραιότητα υποστήριξης, <a href="%s">παρακαλώ ανανεώστε</a>.

en: Your PublishPress license key will expire in %d day. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>. | Your PublishPress license key (for plugin updates) will expire in %d days. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>.
el[0]: Το κλειδί άδειας PublishPress θα λήξει σε %d ημέρα. Για ενημερώσεις και προτεραιότητα υποστήριξης, <a href="%s">παρακαλώ ανανεώστε</a>.
el[1]: Το κλειδί άδειας PublishPress (για ενημερώσεις plugin) θα λήξει σε %d ημέρες. Για ενημερώσεις και προτεραιότητα υποστήριξης, <a href="%s">παρακαλώ ανανεώστε</a>.

en: Key Expired
el: Λήξη Κλειδιού

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Activated
el: Ενεργοποιημένο

en: Enter your license key
el: Εισάγετε το κλειδί άδειας σας

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: view %s&nbsp;details
el: δείτε %s&nbsp;λεπτομέρειες

en: Update&nbsp;Available
el: Ενημέρωση&nbsp;Διαθέσιμη

en: Update&nbsp;Check
el: Έλεγχος&nbsp;Ενημέρωσης

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Pricing
el: Τιμολόγηση

en: Display PublishPress Branding
el: Εμφάνιση Branding του PublishPress

en: Hide the PublishPress footer and other branding.
el: Κρύψτε το υποσέλιδο του PublishPress και άλλα branding.

en: Admin Menus: treatment of multiple roles
el: Μενού Διαχειριστή: επεξεργασία πολλαπλών ρόλων

en: Most permissive: Any non-restricted user role allows access
el: Πιο επιτρεπτικό: Οποιοσδήποτε μη περιορισμένος ρόλος χρήστη επιτρέπει πρόσβαση

en: Most restrictive: Any restricted user role prevents access
el: Πιο περιοριστικό: Οποιοσδήποτε περιορισμένος ρόλος χρήστη αποτρέπει την πρόσβαση

en: This controls whether the most permissive or restrictive permissions are applied if a user has multiple roles.
el: Αυτό ελέγχει εάν θα εφαρμοστούν οι πιο επιτρεπτικές ή περιοριστικές άδειες αν ένας χρήστης έχει πολλαπλούς ρόλους.

en: Capability Requirements
el: Απαιτήσεις Δυνατοτήτων

en: (Default Capabilities)
el: (Προεπιλεγμένες Δυνατότητες)

en: Custom Capabilities for this Status
el: Προσαρμοσμένες Δυνατότητες για αυτήν την Κατάσταση

en: same as PARENT STATUS (%s)
el: ίδιο με την ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΟΝΕΑ (%s)

en: same as %s status
el: ίδιο με την κατάσταση %s

en: Enforce status-specific capabilities, or share capabilities with another status.
el: Επιβολή δυνατοτήτων συγκεκριμένων για την κατάσταση, ή κοινή χρήση δυνατοτήτων με άλλη κατάσταση.

en: List
el: Λίστα

en: Revise
el: Αναθεώρηση

note: translators: %s is a post status name
en: Role can set posts to the "%s" status
el: Ο ρόλος μπορεί να ορίσει αναρτήσεις στην κατάσταση "%s"

note: translators: %s is a post status name
en: Role can read "%s" posts
el: Ο ρόλος μπορεί να διαβάσει τις αναρτήσεις "%s"

note: translators: %s is a post status name
en: Role sees uneditable "%s" posts in admin listing
el: Ο ρόλος βλέπει τις μη επεξεργάσιμες αναρτήσεις "%s" στη λίστα διαχείρισης

note: translators: %s is a post status name
en: Role can create revisions of "%s" posts
el: Ο ρόλος μπορεί να δημιουργήσει αναθεωρήσεις των αναρτήσεων "%s"

note: translators: %s is a post status name
en: Role can edit "%s" posts
el: Ο ρόλος μπορεί να επεξεργαστεί τις αναρτήσεις "%s"

note: translators: %s is a post status name
en: Role can edit other's "%s" posts
el: Ο ρόλος μπορεί να επεξεργαστεί τις αναρτήσεις "%s" άλλων

note: translators: %s is a post status name
en: Role can delete "%s" posts
el: Ο ρόλος μπορεί να διαγράψει τις αναρτήσεις "%s"

note: translators: %s is a post status name
en: Role can delete other's "%s" posts
el: Ο ρόλος μπορεί να διαγράψει τις αναρτήσεις "%s" άλλων

en: Role Capabilities for "%s" status:
el: Δυνατότητες Ρόλου για την κατάσταση "%s":

en: Update Status
el: Ενημέρωση Κατάστασης

en: Edit basic role capabilities
el: Επεξεργασία βασικών δυνατοτήτων ρόλου

en: Toggle all capabilities for this role
el: Εναλλαγή όλων των δυνατοτήτων για αυτόν τον ρόλο

en: Standard
el: Κανονικό

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Custom Read
el: Προσαρμοσμένο Ανάγνωση

note: translators: %s is the name of the status that has the same capabilities
en: (same as %s)
el: (ίδιο με %s)

en: Toggle setting
el: Εναλλαγή ρύθμισης

en: Post Status
el: Κατάσταση Δημοσίευσης

en: Post Access
el: Πρόσβαση Δημοσίευσης

en: Edit Posts listing includes posts in this status (even if not editable)
el: Η λίστα επεξεργασίας δημοσιεύσεων περιλαμβάνει δημοσιεύσεις σε αυτήν την κατάσταση (ακόμη και αν δεν είναι επεξεργάσιμες)

en: Can create revisions of posts in this status
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε αναθεωρήσεις δημοσιεύσεων σε αυτήν την κατάσταση

en: Sorry, you do not have permission to edit custom statuses.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε προσαρμοσμένες καταστάσεις.

en: same as %s
el: ίδιο με %s

en: Custom status control is disabled until you activate the %1$sPublishPress Statuses%2$s plugin. See %3$sCapabilities > Settings%4$s for details.
el: Ο έλεγχος προσαρμοσμένης κατάστασης είναι απενεργοποιημένος έως ότου ενεργοποιήσετε το %1$sPlugin Καταστάσεων PublishPress%2$s. Δείτε %3$sΔυνατότητες > Ρυθμίσεις%4$s για λεπτομέρειες.

en: Custom status control is disabled until you install the %1$sPublishPress Statuses%2$s plugin. See %3$sCapabilities > Settings%4$s for details.
el: Ο έλεγχος προσαρμοσμένης κατάστασης είναι απενεργοποιημένος έως ότου εγκαταστήσετε το %1$sPlugin Καταστάσεων PublishPress%2$s. Δείτε %3$sΔυνατότητες > Ρυθμίσεις%4$s για λεπτομέρειες.

en: Changes saved!
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν!

en:  Error: changes can't be saved.
el: Σφάλμα: οι αλλαγές δεν μπορούν να αποθηκευτούν.

en: Deleting menu...
el: Διαγραφή μενού...

en: Updating Settings...
el: Ενημέρωση Ρυθμίσεων...

en: You must check at least one option to reset.
el: Πρέπει να ελέγξετε τουλάχιστον μία επιλογή για να επαναφέρετε.

en: Resetting option...
el: Επαναφορά επιλογής...
