PublishPress Capabilities Pro 2.13.0 - en to fi translation catalogue (268 entries)

note: Description of the plugin
en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
fi: PublishPress Capabilities on WordPressin käyttöoikeuslaajennus. Voit hallita kaikkia WordPress-käyttäjäroolejasi, järjestelmänvalvojista tilaajiin.

en: Note: Control of custom post statuses is %1$sdisabled%2$s.
fi: Huom: Mukautettujen viestitilojen hallinta on %1$spois käytöstä%2$s.

en: Note: Status-specific post editing capabilities are %1$sdisabled%2$s.
fi: Huom: Tila-kohtaiset viestieditointiominaisuudet ovat %1$spois käytöstä%2$s.

en: Admin Menus
fi: Admin-valikot

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
fi: Admin-valikot antavat sinun muokata admin-valikon linkkejä ja hallita, kenellä on pääsy.

en: You do not have permission to manage menu restrictions.
fi: Sinulla ei ole lupaa hallita valikon rajoituksia.

en: Settings updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Saving Menu Order...
fi: Tallennetaan valikon järjestystä...

en: Saving Menu Name...
fi: Tallennetaan valikon nimeä...

en: Menu Name can not be empty.
fi: Valikkonimi ei voi olla tyhjää.

en: Change Icon
fi: Vaihda kuvake

en: Search icons...
fi: Etsitään kuvakkeita...

en: Menu icon updated
fi: Valikkokuvake päivitetty

en: Error updating menu icon
fi: Virhe valikon kuvakkeen päivittämisessä

en: Duplicate menu with this Menu URL already exists
fi: Kaksoiskappale, jossa on tämä valikkou URL, on jo olemassa

en: Duplicate submenu with the menu url already exist
fi: Kaksoisalivalikko, jossa on valikkou URL, on jo olemassa

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Archive Pages
fi: Arkistosivut

en: Single Pages
fi: Yksittäiset sivut

en: Select pages...
fi: Valitse sivut...

en: You can select page types where this element will be added.
fi: Voit valita sivutyypit, joihin tämä elementti lisätään.

en: Select post types...
fi: Valitse julkaisutyypit...

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
fi: Tämä lisää metaruutu kirjoitusnäyttöön. Voit käyttää tätä ominaisuutta lisätäksesi kehorakenteita vain tälle kirjoitukselle.

en: Visibility Statuses
fi: Näkyvyysstatukset

en: Visibility Status Capabilities
fi: Näkyvyysstatusmahdollisuudet

en: Set
fi: Aseta

en: Read
fi: Lue

en: Edit Others
fi: Muokkaa muita

en: Delete Others
fi: Poista muut

en: Can set posts to this status
fi: Voi asettaa julkaisuja tähän tilaan

en: Can read posts in this status
fi: Voi lukea julkaisuja tässä tilassa

en: Can edit other users' posts in this status
fi: Voi muokata muiden käyttäjien julkaisuja tässä tilassa

en: Can delete other users' posts in this status
fi: Voi poistaa muiden käyttäjien julkaisuja tässä tilassa

en: Configure post status properties, post types
fi: Määritä julkaisun tilan ominaisuudet, julkaisutyypit

en: Toggle all capabilities for this status
fi: Vaihda kaikki mahdollisuudet tälle statukselle

en: %s: assigned by Permission Group
fi: %s: määritetty Oikeusryhmän mukaan

en: This capability is %s
fi: Tämä kyky on %s

en: It is required in addition to the type-specific capability.
fi: Se on vaadittu lisäksi tyyppikohtaisen kyvykkyyden ohella.

en: shared capability: %s
fi: jaettu kapasiteetti: %s

en: Custom Statuses
fi: Mukautetut statukset

en: Revision Statuses
fi: Revision tilat

en: Revision Status Capabilities
fi: Revision tilan ominaisuudet

en: Custom Status Capabilities
fi: Mukautetut statukset

en: Can edit posts of this status
fi: Voi muokata julkaisuja tässä tilassa

en: Can edit other's posts of this status
fi: Voi muokata toisten julkaisuja tässä tilassa

en: Can delete posts of this status
fi: Voi poistaa julkaisuja tässä tilassa

en: Can delete other's posts of this status
fi: Voi poistaa toisten julkaisuja tässä tilassa

en: Configure status properties, post types, capability requirements
fi: Määritä tilan ominaisuudet, julkaisutyypit, käyttöoikeusvaatimukset

en: To control revision editing and deletion, install the %1$sPublishPress Revisions%2$s and %3$sStatuses Pro%4$s plugins.
fi: Hallinnoidaksesi tarkistusten muokkausta ja poistamista, asenna %1$sPublishPress Revisions%2$s ja %3$sStatuses Pro%4$s -lisäosat.

en: To define and control Revision statuses, install the %1$sStatuses Pro%2$s plugin.
fi: Määritä ja hallitse revision statuksia asentamalla %1$sStatuses Pro%2$s -laajennus.

en: To define and control Revision statuses, install the %1$sPublishPress Revisions%2$s plugin.
fi: Määritä ja hallitse revision statuksia asentamalla %1$sPublishPress Revisions%2$s -laajennus.

en: To define and control Revision statuses, update the %1$sPublishPress Revisions%2$s plugin to version %3$s or higher.
fi: Määritä ja hallitse revision statuksia päivittämällä %1$sPublishPress Revisions%2$s -laajennus versioon %3$s tai uudempiin.

en: To control revision editing and deletion, please set %1$sRevisions Compatibility Mode%2$s to "Enhanced Revision access control"
fi: Hallinnoi revision muokkaamista ja poistamista, aseta %1$sRevision yhteensopivuustila%2$s arvoon "Parannettu revision käyttöoikeuden hallinta"

en: To enable or disable enforcement of custom editing capabilities for any status, click its Post Access cell in the %1$sStatuses table%2$s, then reload this screen.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä mukautettujen muokkausmahdollisuuksien valvonta mille tahansa statukselle, napsauta sen Post Access -solua %1$sStatusten taulukossa%2$s, ja päivitä sitten tämä näyttö.

en: Block access to Plugins screen via direct link
fi: Estä pääsy lisäosat-väliotsikkoon suoran linkin kautta

en: Block access to Profile screen via direct link
fi: Estä pääsy profiili-väliotsikkoon suoran linkin kautta

en: Block access to Media Library via direct link
fi: Estä pääsy Mediakirjastoon suoran linkin kautta

en: Block access to Themes screen via direct link
fi: Estä pääsy teemat-väliotsikkoon suoran linkin kautta

en: Block access to Users and Add New User screen via direct link
fi: Estä pääsy käyttäjät- ja lisää uusi käyttäjä -väliotsikkoon suoran linkin kautta

en: Block by URL
fi: Estä URL:n perusteella

en: Enter URL to be blocked by role:
fi: Syötä URL-osoite, joka estetään roolin mukaan:

en: Editing:
fi: Muokkaus:

en: Title
fi: Otsikko

en: Enter the name/label to identify the element under Blocked by URL section of this screen.
fi: Syötä nimi/tunniste, jolla identifioidaan elementti URL-osoitteella estettyjen osiossa tällä näytöllä.

en: URLs
fi: URL-osoitteet

en: Separate multiple urls by comma. (e.g, %1$s, %2$s).
fi: Erota useat url-osoitteet pilkulla. (esim. %1$s, %2$s).

en: Wildcard Block
fi: Wildcard-eston

en: Enable wildcard prefix matching for this URL rule.
fi: Ota käyttöön jokerimerkkiprefiksin vastaaminen tälle URL-säännölle.

en: When enabled, users are blocked from any URL that starts with the value entered above.
fi: Kun tämä on käytössä, käyttäjät estetään pääsemästä mihin tahansa URL-osoitteeseen, joka alkaa yllä syötetystä arvosta.

en: Cancel Edit
fi: Peruuta muokkaus

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Save Edit
fi: Tallenna muokkaus

en: An error occured!
fi: Tapahtui virhe!

en: Invalid action. Reload this page and try again.
fi: Virheellinen toiminto. Lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: All fields are required.
fi: Kaikki kentät ovat pakollisia.

en: Custom item updated successfully
fi: Mukautettu kohde päivitettiin onnistuneesti

en: New custom item added successfully
fi: Uusi mukautettu kohde lisätty onnistuneesti

en: Wildcard enabled
fi: Wildcard käytössä

en: View
fi: Näytä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Invalid request!.
fi: Virheellinen pyyntö!.

en: Selected item deleted successfully
fi: Valittu kohde poistettiin onnistuneesti

en: You do not have permission to access this page.
fi: Sinulla ei ole lupaa käyttää tätä sivua.

en: Hide Hello Dolly from plugin list
fi: Piilota Hello Dolly -lisäosa luettelosta

en: Hide plugin row action links (Deactivate, Activate, Delete etc buttons)
fi: Piilota lisäosan rivitoimintojen linkit (Poista käytöstä, Ota käyttöön, Poista jne. painikkeet)

en: Hide Add New Post button from post screen
fi: Piilota Lisää uusi julkaisu -painike julkaisuikkunasta

en: Hide plugin row Deactivate button from all plugin lists
fi: Piilota lisäosan rivin Poista käytöstä -painike kaikista lisäosaluetteloista

en: Hide plugin row Delete button from all plugin lists
fi: Piilota lisäosan rivin Poista -painike kaikista lisäosaluetteloista

en: Hide CSS Elements
fi: Piilota CSS-elementit

en: You can remove other elements from admin area by adding their IDs or classes below:
fi: Voit poistaa muita elementtejä ylläpitoalueelta lisäämällä niiden ID:t tai luokat alle:

en: Enter the name/label to identify the custom element on this screen.
fi: Syötä nimi/tunniste, jolla identifioidaan mukautettu elementti tällä näytöllä.

en: Element IDs or Classes
fi: Elementtien ID:t tai luokat

en: IDs or classes to hide. Separate multiple values by comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
fi: ID:t tai luokat, jotka halutaan piilottaa. Erottele useat arvot pilkulla (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Target URLs
fi: Kohde-URL-osoitteet

en: Optional. Restrict this CSS hide rule to specific admin URLs. Separate multiple URLs by comma.
fi: Valinnainen. Rajoita tätä CSS-piilottamis sääntöä tiettyihin ylläpito-URL-osoitteisiin. Erottele useat URL-osoitteet pilkulla.

en: Wildcard URL Match
fi: Wildcard-URL-yhteensopivuus

en: Enable wildcard prefix matching for Target URLs.
fi: Ota käyttöön jokerimerkkiprefiksin vastaaminen kohde-URL-osoitteille.

en: When enabled, this rule applies if current URL starts with any Target URL value.
fi: Kun tämä sääntö on käytössä, se soveltuu, jos nykyinen URL-osoite alkaa minkä tahansa kohde-URL-arvon kanssa.

en: CSS element updated successfully.
fi: CSS-elementti päivitettiin onnistuneesti.

en: New CSS element added successfully.
fi: Uusi CSS-elementti lisätty onnistuneesti.

en: URL targeted
fi: URL kohdistettu

en: Security check failed
fi: Turvatarkistus epäonnistui

en: Permission denied
fi: Käyttöoikeus evätty

en: Settings updated successfully.
fi: Asetukset päivitettiin onnistuneesti.

en: Admin Menu Order reset successfully. Reloading page...
fi: Admin-valikon järjestys nollattiin onnistuneesti. Ladataan sivua...

en: Admin Menu Names reset successfully. Reloading page...
fi: Admin-valikkojen nimet nollattiin onnistuneesti. Ladataan sivua...

en: Admin Menu Cache reset successfully. Reloading page...
fi: Ylläpito-valikon välimuisti nollattiin onnistuneesti. Ladataan sivua...

en: Admin Menu reset successfully. Reloading page...
fi: Admin-valikko nollattiin onnistuneesti. Ladataan sivua...

en: Menu deleted successfully.
fi: Valikko poistettiin onnistuneesti.

en: New menu added successfully. Reloading page...
fi: Uusi valikko lisätty onnistuneesti. Ladataan sivua...

en: Invalid data
fi: Virheelliset tiedot

en: Menu Name Updated for all roles.
fi: Valikkonimi päivitetty kaikille rooleille.

en: Menu Name Updated.
fi: Valikkonimi päivitetty.

en: Menu Order Updated.
fi: Valikkotila päivitetty.

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Menu Link
fi: Valikkolinkki

en: Submenu Link
fi: Alivalikon linkki

en: Menu Separator
fi: Valikkoseparatori

en: Submenu Separator
fi: Alivalikon erotin

en: Position:
fi: Sijainti:

en: After
fi: Jälkeen

en: Menu Title:
fi: Valikkotitteli:

en: My Custom Menu
fi: Oma mukautettu valikkoni

en: Menu Title is required.
fi: Valikkotitteli on pakollinen.

en: Separator Style
fi: Erotyyli

en: Line (____________________)
fi: Rivi (____________________)

en: Empty Space
fi: Tyhjää tilaa

en: Menu URL:
fi: Valikkourl:

en: Enter an internal link such as %1s or an external link such as %2s. Any link can only be used once for a Menu URL.
fi: Syötä sisäinen linkki, kuten %1s tai ulkoinen linkki, kuten %2s. Mikä tahansa linkki voidaan käyttää vain kerran Menu URL-osoitteessa.

en: Menu with this url already exist.
fi: Valikko tällä url:llä on jo olemassa.

en: Menu Capability:
fi: Valikkokyky:

en: This is the capability required to see this menu. For example: %1s or %2s If you're entering a custom capability, remember to add and assign it to preferred roles on the capabilities page
fi: Tämä on kyky, joka tarvitaan tämän valikon näkemiseen. Esimerkiksi: %1s tai %2s Jos syötät mukautetun kyvyn, muista lisätä se ja määrittää se halutuille rooleille kykyjen sivulla

en: Menu Capability is required.
fi: Valikkokyky on vaadittu.

en: Menu Icon
fi: Valikkokuvake

en: Save Menu Link
fi: Tallenna valikko-linkki

en: Toggle all
fi: Vaihda kaikki

en: New Menu Link
fi: Uusi valikkolinkki

en: (Can't detect menu name)
fi: (Ei voi havaita valikon nimeä)

en: This menu name is not available in menu global data or directly registered with the menu
fi: Tämä valikon nimi ei ole saatavilla valikon globaalissa datassa tai suoraan rekisteröity valikolle

en: %s Role
fi: %s Rooli

en: All Roles
fi: Kaikki roolit

en: Save
fi: Tallenna

en: Cancel
fi: Peruuta

en: This option is disabled to prevent complete lockout
fi: Tämä vaihtoehto on pois käytöstä täydellisen lukituksen estämiseksi

en: Are you sure you want to delete %1s? %2s %3s
fi: Oletko varma, että haluat poistaa %1s? %2s %3s

en: The capability required to access this menu is %s
fi: Valikon käyttöön tarvittava kapasiteetti on %s

en: Rename Menu
fi: Nimeä valikko uudelleen

en: Move Up
fi: Siirrä ylös

en: Move Down
fi: Siirrä alas

en: No menu found
fi: Ei valikkoa löytynyt

en: How to use Admin Menus
fi: Kuinka käyttää hallintovalikoita

en: usage key
fi: käyttöavain

en: No change
fi: Ei muutoksia

en: This feature is denied
fi: Tätä ominaisuutta ei sallita

en: View Documentation
fi: Näytä dokumentaatio

en: Admin Menus Settings
fi: Admin-valikkojen asetukset

en: Hide Submenus
fi: Piilota alivalikot

en: Show Menu Slugs
fi: Näytä valikon slugit

en: Reset Admin Menus
fi: Palauta ylläpito-valikot

en: You can reset admin menu order and name to their original position and names. You can also reset menu cache to fix issue of missing menu.
fi: Voit palauttaa ylläpito-valikon järjestyksen ja nimet alkuperäiseen asemaan ja nimiin. Voit myös tyhjentää valikon välimuistin korjataksesi puuttuvan valikon ongelman.

en: Reset Menu Order
fi: Nollaa valikon järjestys

en: Reset Cached Menu
fi: Nollaa välimuistissa oleva valikko

en: Reset Menu Names
fi: Nollaa valikon nimet

en: Reset Selected Option
fi: Palauta valittu vaihtoehto

en: Add New Classic Editor Restrictions
fi: Lisää uusia klassisen editorin rajoituksia

en: You can remove other elements from the editor screen by adding their IDs or classes below:
fi: Voit poistaa muita elementtejä editorin näytöltä lisäämällä niiden ID:t tai luokat alle:

en: Add New Gutenberg Restrictions
fi: Lisää uusia Gutenberg-rajoituksia

en: Invalid action. Reload this page and try again if occured in error.
fi: Virheellinen toiminto. Lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudelleen, jos virhe tapahtui.

en: Custom item updated successfully. Save changes to apply restrictions.
fi: Mukautettu kohde päivitettiin onnistuneesti. Tallenna muutokset rajoitusten soveltamiseksi.

en: New custom item added. Save changes to apply restrictions.
fi: Uusi mukautettu kohde lisätty. Tallenna muutokset rajoitusten voimaantulemiseksi.

en: Hide the Patterns tab in the block editor
fi: Piilota Mallit-välilehti lohkoeditorissa

en: Hide the Insert/edit link button in the Classic Editor
fi: Piilota Lisää/muokkaa linkkiä -painike Klassik-editorissa

en: Custom Classic Editor Restrictions
fi: Mukautetut Classic Editor -rajoitukset

en: Custom Gutenberg Restrictions
fi: Mukautetut Gutenberg-rajoitukset

en: Metaboxes
fi: Metalaatikot

en: Admin Menu
fi: Ylläpito-valikko

en: An error occurred. Please try again or contact the support team.
fi: Tapahtui virhe. Yritä uudelleen tai ota yhteyttä tukitiimiin.

en: License
fi: Lisenssi

en: Activate Key
fi: Aktivoi avain

en: Deactivate Key
fi: Poista käytöstä avain

en: Connecting to publishpress.com server...
fi: Yhdistetään publishpress.com palvelimeen...

en: The request could not be processed due to a connection failure.
fi: Pyyntöä ei voitu käsitellä yhteysvirheen vuoksi.

en: Please enter the license key shown on your order receipt.
fi: Ole hyvä ja syötä tilauksesi kuitissa näkyvä lisenssiavain.

en: An unidentified error occurred.
fi: Tunnistamaton virhe tapahtui.

en: The key has been deactivated.
fi: Avain on deaktivoitu.

en: The key has been activated.
fi: Avain on aktivoitu.

en: The key has expired.
fi: Avain on vanhentunut.

en: The key is invalid.
fi: Avain ei ole voimassa.

en: An unknown activation error occurred.
fi: Tuntematon aktivointivirhe tapahtui.

en: The key provided is not valid. Please double-check your entry.
fi: Annettu avain ei ole voimassa. Tarkista syötteesi uudelleen.

en: This site is not valid to activate the key.
fi: Tämä sivusto ei ole voimassa avaimen aktivointiin.

en: The key provided could not be validated by publishpress.com.
fi: Annettua avainta ei voitu vahvistaa publishpress.com-sivustolla.

en: The key provided is already active on another site.
fi: Annettu avain on jo aktiivinen toisella sivustolla.

en: The key has already been activated on the allowed number of sites.
fi: Avain on jo aktivoitu sallitussa sivujen määrässä.

en: An unknown deactivation error occurred.
fi: Tuntematon deaktivoimisvirhe tapahtui.

en: Unable to deactivate because the provided key is not valid.
fi: Ei voida poistaa käytöstä, koska annettu avain ei ole voimassa.

en: This site is not valid to deactivate the key.
fi: Tämä sivusto ei ole voimassa avaimen deaktivoimiseen.

en: The key provided is not active on the specified site.
fi: Annettu avain ei ole aktiivinen määritetyllä sivustolla.

en: If this is incorrect, <a href="%s">request activation help</a>.
fi: Jos tämä on virheellinen, <a href="%s">pyydä aktivointiapua</a>.

en: Please save settings before uploading site configuration.
fi: Ole hyvä ja tallenna asetukset ennen verkkosivuston konfiguraation lataamista.

en: (Locked on by Statuses Pro)
fi: (Lukittu Statusten Pro -toiminnolla)

en: Control custom statuses
fi: Hallinnoi mukautettuja tiloja

en: Control selection of custom post statuses. %s
fi: Ohjaa mukautettujen julkaisustatusten valintaa. %s

en: Apply status-specific capabilities for post editing, deletion.
fi: Käytä tilakohtaisia oikeuksia viestien muokkaamiseen, poistamiseen.

en: Enable Custom Visibility Statuses
fi: Ota käyttöön mukautetut näkyvyysstatukset

note: Translators: %1$s and %2$s is link markup
en: For Visibility Statuses, %1$senable the Status Control module%2$s in Permissions Pro
fi: Näkyvyysstatuksia varten, %1$senota käyttöön Status Control -moduuli%2$s Permissions Pro:ssa

en: Apply status-specific, type-specific editing capabilities for Visibility Statuses
fi: Käytä tilakohtaisia, tyyppikohtaisia muokkausoikeuksia näkyvyysstatuksille

en: License Key Activation
fi: Lisenssiavaimen aktivointi

en: Your PublishPress license key has expired. For continued priority support, <a href="%s">please renew</a>.
fi: PublishPress-lisenssiavaimesi on vanhentunut. Jatkuvan ensisijaisen tuen saamiseksi, <a href="%s">ole hyvä ja uusi</a>.

en: Your PublishPress license key will expire today. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>.
fi: PublishPress-lisenssiavaimesi vanhenee tänään. Päivityksiä ja ensisijaista tukea varten, <a href="%s">ole hyvä ja uusi</a>.

en: Your PublishPress license key will expire in %d day. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>. | Your PublishPress license key (for plugin updates) will expire in %d days. For updates and priority support, <a href="%s">please renew</a>.
fi[0]: PublishPress-lisenssiavaimesi vanhenee %d päivän kuluttua. Päivityksiä ja ensisijaista tukea varten, <a href="%s">ole hyvä ja uusi</a>.
fi[1]: PublishPress-lisenssiavaimesi (liitännäispäivityksiä varten) vanhenee %d päivän kuluttua. Päivityksiä ja ensisijaista tukea varten, <a href="%s">ole hyvä ja uusi</a>.

en: Key Expired
fi: Avain vanhentunut

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Enter your license key
fi: Syötä lisenssiavain

en: Activate
fi: Aktivoi

en: view %s&nbsp;details
fi: näytä %s&nbsp;yksityiskohdat

en: Update&nbsp;Available
fi: Päivitys&nbsp;Saatavilla

en: Update&nbsp;Check
fi: Päivitys&nbsp;Tarkista

en: Account
fi: Tili

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Display PublishPress Branding
fi: Näytä PublishPress-brändäys

en: Hide the PublishPress footer and other branding.
fi: Piilota PublishPress-alaosa ja muu brändäys.

en: Admin Menus: treatment of multiple roles
fi: Admin-valikot: useiden roolien käsittely

en: Most permissive: Any non-restricted user role allows access
fi: Suurin sallittu: Mikä tahansa rajoittamaton käyttäjärooli sallii pääsyn

en: Most restrictive: Any restricted user role prevents access
fi: Suurin rajoittava: Mikä tahansa rajoitettu käyttäjärooli estää pääsyn

en: This controls whether the most permissive or restrictive permissions are applied if a user has multiple roles.
fi: Tämä säätelee, käytetäänkö eniten sallittuja vai rajoittavampia oikeuksia, jos käyttäjällä on useita rooleja.

en: Capability Requirements
fi: Kykyvaatimukset

en: (Default Capabilities)
fi: (Oletuskyvyt)

en: Custom Capabilities for this Status
fi: Mukautetut kyvyt tälle tilalle

en: same as PARENT STATUS (%s)
fi: sama kuin PARENT STATUS (%s)

en: same as %s status
fi: sama kuin %s tila

en: Enforce status-specific capabilities, or share capabilities with another status.
fi: Pakota tilakohtaiset kyvyt tai jaa kyvyt toisen tilan kanssa.

en: List
fi: Luettelo

en: Revise
fi: Tarkista

note: translators: %s is a post status name
en: Role can set posts to the "%s" status
fi: Rooli voi asettaa viestejä tilaan "%s"

note: translators: %s is a post status name
en: Role can read "%s" posts
fi: Rooli voi lukea "%s" viestejä

note: translators: %s is a post status name
en: Role sees uneditable "%s" posts in admin listing
fi: Rooli näkee muokkaamattomat "%s" viestit ylläpitäjän luettelossa

note: translators: %s is a post status name
en: Role can create revisions of "%s" posts
fi: Rooli voi luoda tarkistuksia "%s" viesteistä

note: translators: %s is a post status name
en: Role can edit "%s" posts
fi: Rooli voi muokata "%s" viestejä

note: translators: %s is a post status name
en: Role can edit other's "%s" posts
fi: Rooli voi muokata muiden "%s" viestejä

note: translators: %s is a post status name
en: Role can delete "%s" posts
fi: Rooli voi poistaa "%s" viestejä

note: translators: %s is a post status name
en: Role can delete other's "%s" posts
fi: Rooli voi poistaa muiden "%s" viestejä

en: Role Capabilities for "%s" status:
fi: Roolin kyvyt "%s" tilalle:

en: Update Status
fi: Päivitä tila

en: Edit basic role capabilities
fi: Muokkaa perusroolikykyjä

en: Toggle all capabilities for this role
fi: Vaihda kaikki kyvyt tälle roolille

en: Standard
fi: Vakio

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Read
fi: Mukautettu Luku

note: translators: %s is the name of the status that has the same capabilities
en: (same as %s)
fi: (sama kuin %s)

en: Toggle setting
fi: Vaihda asetusta

en: Post Status
fi: Julkaise Tila

en: Post Access
fi: Julkaise Pääsy

en: Edit Posts listing includes posts in this status (even if not editable)
fi: Muokkaa Julkaisulistaus sisältää julkaisuja tässä tilassa (vaikka niitä ei voitaisi muokata)

en: Can create revisions of posts in this status
fi: Voit luoda versioita julkaisuista tässä tilassa

en: Sorry, you do not have permission to edit custom statuses.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole lupaa muokata mukautettuja tiloja.

en: same as %s
fi: sama kuin %s

en: Custom status control is disabled until you activate the %1$sPublishPress Statuses%2$s plugin. See %3$sCapabilities > Settings%4$s for details.
fi: Mukautettujen statusten hallinta on poistettu käytöstä, kunnes aktivoit %1$sPublishPress Statuses%2$s -lisäosan. Katso %3$sOikeudet > Asetukset%4$s lisätietoja varten.

en: Custom status control is disabled until you install the %1$sPublishPress Statuses%2$s plugin. See %3$sCapabilities > Settings%4$s for details.
fi: Mukautettujen statusten hallinta on poistettu käytöstä, kunnes asennat %1$sPublishPress Statuses%2$s -lisäosan. Katso %3$sOikeudet > Asetukset%4$s lisätietoja varten.

en: Changes saved!
fi: Muutokset tallennettu!

en:  Error: changes can't be saved.
fi: Virhe: muutoksia ei voi tallentaa.

en: Deleting menu...
fi: Valikkoa poistetaan...

en: Updating Settings...
fi: Asetuksia päivitetään...

en: You must check at least one option to reset.
fi: Sinun täytyy valita ainakin yksi vaihtoehto nollataksesi.

en: Resetting option...
fi: Vaihtoehto nollataan...
