SkyVerge WooCommerce Plugin Framework 1.0.0 - en to ar translation catalogue (58 entries)

en: Setup
ar: الإعداد

en: Oops! An error occurred, please try again.
ar: عذرًا! حدث خطأ ما، يُرجى المحاولة مرة أخرى.

note: translators: Placeholder: %s - the plugin name
en: %s is ready!
ar: %s جاهز!

en: Leave a Review
ar: اترك مراجعة

en: Continue
ar: مواصلة

en: Not right now
ar: ليس الآن

[ctx: coordinating conjunction for a list of items: a, b, and c]
en: and
ar: و

[ctx: noun]
en: Support
ar: الدعم

[ctx: verb]
en: Review
ar: مراجعة

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Congratulations!
ar: تهانينا!

en: An error occurred. Please try again.
ar: حدث خطأ. يُرجى المحاولة مرة أخرى.

en: Default
ar: تلقائية

note: translators: e-check account type, HTML form field label
en: Account Type
ar: نوع الحساب

en: Checking
ar: الدفع بشيكات

en: Savings
ar: التوفير

en: Refresh
ar: تحديث

en: Add New
ar: إضافة جديد

en: Remove
ar: إزالة

note: translators: environment as in a software environment (test/production)
en: Environment
ar: البيئة

en: Cancel
ar: إلغاء

[ctx: Noun, software environment]
en: Test
ar: TEST

en: Checking Account
ar: حساب جار

[ctx: payment method type]
en: Account
ar: الحساب

[ctx: credit card type]
en: Discover
ar: استكشاف

en: Pay Now
ar: الدفع الآن

en: Cancel Order
ar: إلغاء الطلب

en: Edit
ar: تحرير

en: Title
ar: العنوان

en: Details
ar: تفاصيل

en: Are you sure you want to delete this payment method?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد حذف طريقة الدفع هذه؟

en: Card Number
ar: رقم البطاقة

note: translators: e-check routing number, HTML form field label, https://en.wikipedia.org/wiki/Routing_transit_number
en: Routing Number
ar: رقم التوجيه

note: translators: e-check account number, HTML form field label
en: Account Number
ar: رقم الحساب

[ctx: account type]
note: translators: http://www.investopedia.com/terms/c/checkingaccount.asp
en: Checking
ar: الدفع بشيكات

[ctx: account type]
note: translators: http://www.investopedia.com/terms/s/savingsaccount.asp
en: Savings
ar: التوفير

en: Dismiss
ar: تجاهل

en: Inactive
ar: غير نشط

en: Type
ar: نوع

en: Place order
ar: إجراء طلب

en: Thank you for your order.
ar: شكرا لطلبك.

en: Description
ar: الوصف

[ctx: noun, software environment]
en: Test
ar: TEST

note: translators: Placeholders: %1$s - credit card type (MasterCard, Visa, etc...), %2$s - last four digits of the card
en: %1$s ending in %2$s
ar: %1$s ينتهي في %2$s

en: Transaction Type
ar: نوع المعاملة

[ctx: coordinating conjunction for a list of order statuses: on-hold, processing, or completed]
en: or
ar: أو

en: Cart
ar: عربة التسوق

en: Checkout
ar: الدفع

[ctx: Button style]
en: Black
ar: أسود

[ctx: Button style]
en: White
ar: أبيض

en: Subtotal
ar: الإجمالي الفرعي

en: Discount
ar: الخصم

en: Shipping
ar: الشحن

en: Fees
ar: الرسوم

en: Taxes
ar: الضرائب

en: or
ar: أو

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: N/A
ar: غير متاح

note: translators: Context: Error message. Placeholder: %s - Label of the related value
en: %s is required.
ar: %s مطلوب.
