SkyVerge WooCommerce Plugin Framework 1.0.0 - en to el translation catalogue (400 entries)

en: Thanks for installing %1$s! To get started, take a minute to %2$sread the documentation%3$s :)
el: Ευχαριστούμε για την εγκατάσταση του %1$s! Για να ξεκινήσετε, αφιερώστε ένα λεπτό για να %2$sδιαβάσετε την τεκμηρίωση%3$s :)

en: Thanks for installing %1$s! To get started, take a minute to complete these %2$squick and easy setup steps%3$s :)
el: Ευχαριστούμε για την εγκατάσταση του %1$s! Για να ξεκινήσετε, αφιερώστε ένα λεπτό για να ολοκληρώσετε αυτά τα %2$sγρήγορα και εύκολα βήματα ρύθμισης%3$s :)

en: Setup
el: Ρύθμιση

note: translators: Placeholders: %s - plugin name
en: %s &rsaquo; Setup
el: %s &rsaquo; Ρύθμιση

en: Oops! An error occurred, please try again.
el: Ωχ! Προέκυψε σφάλμα. Δοκιμάστε ξανά αργότερα.

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
el: Δε βρέθηκαν απουελέσματα

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
el: Η φόρτωση απέτυχε

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
el: Καταχωρήστε 1 ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
el: Καταχωρήστε %qty% ή περισσότερους χαρακτήρες

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
el: Διαγράψτε 1 χαρακτήρα

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
el: Διαγράψτε %qty% χαρακτήρες

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
el: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο 1 στοιχείο

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
el: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο %qty% στοιχεία

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
el: Γίνεται φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
el: Γίνεται αναζήτηση&hellip;

en: Ready!
el: Έτοιμο!

note: translators: Placeholder: %s - plugin name
en: Welcome to %s!
el: Καλώς ορίσατε στο %s!

en: This quick setup wizard will help you configure the basic settings and get you started.
el: Αυτός ο οδηγός γρήγορης ρύθμισης θα σας βοηθήσει να διαμορφώσετε τις βασικές ρυθμίσεις και να ξεκινήσετε.

note: translators: Placeholder: %s - the plugin name
en: %s is ready!
el: Το %s είναι έτοιμο!

en: Next step
el: Επόμενο βήμα

en: You can also:
el: Μπορείτε επίσης να κάνετε τα εξής:

en: View the Docs
el: Προβολή των εγγράφων

en: See more setup options
el: Προβολή περισσότερων επιλογών ρύθμισης

en: Learn more about customizing the plugin
el: Μάθετε περισσότερα για την προσαρμογή της προσθήκης

en: Review Your Settings
el: Έλεγχος των ρυθμίσεών σας

en: Leave a Review
el: Αφήστε μια κριτική

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Return to the WordPress Dashboard
el: Επιστροφή στον πίνακα εργασιών του WordPress

en: Not right now
el: Όχι αυτή τη στιγμή

en: Skip this step
el: Παράκαμψη βήματος

[ctx: Button label]
en: Edit the Checkout Page
el: Επεξεργασία της σελίδας ολοκλήρωσης αγοράς

note: translators: Context: WordPress blocks and shortcodes. Placeholders: %1$s - Plugin name, %2$s - opening HTML <a> tag, %3$s - closing HTML </a> tag, %4$s - opening HTML <a> tag, %5$s - `[woocommerce_checkout]` shortcode tag, %6$s - closing HTML </a> tag
en: %1$s is not yet compatible with the Checkout block. We recommend %2$sfollowing this guide%3$s to revert to the %4$s%5$s shortcode%6$s.
el: Το %1$s δεν είναι ακόμα συμβατό με το μπλοκ ολοκλήρωσης αγοράς. Συνιστούμε να %2$sακολουθήσετε αυτόν τον οδηγό%3$s για επαναφορά στον %4$s%5$s σύντομο κωδικό%6$s.

[ctx: Button label]
en: Edit the Cart Page
el: Επεξεργασία της σελίδας καλαθιού αγορών

note: translators: Context: WordPress blocks and shortcodes. Placeholders: %1$s - Plugin name, %2$s - opening HTML <a> tag, %3$s - closing HTML </a> tag, %4$s - opening HTML <a> tag, %5$s - `[woocommerce_cart]` shortcode tag, %6$s - closing HTML </a> tag
en: %1$s is not yet compatible with the Cart block. We recommend %2$sfollowing this guide%3$s to revert to the %4$s%5$s shortcode%6$s.
el: Το %1$s δεν είναι ακόμα συμβατό με το μπλοκ καλαθιού αγορών. Συνιστούμε να %2$sακολουθήσετε αυτόν τον οδηγό%3$s για επαναφορά στον %4$s%5$s σύντομο κωδικό%6$s.

en: The following plugin is disabled because it is out of date and incompatible with newer plugins on your site: | The following plugins are disabled because they are out of date and incompatible with newer plugins on your site:
el[0]: Η παρακάτω προσθήκη είναι απενεργοποιημένη επειδή είναι ξεπερασμένη και ασύμβατη με νεότερες προσθήκες στον ιστότοπό σας:
el[1]: Οι εξής προσθήκες είναι απενεργοποιημένες επειδή δεν είναι ενημερωμένες και είναι ασύμβατες με νεότερες προσθήκες στον ιστότοπό σας:

note: translators: Context is for plugins to activate or deactivate. HTML Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag, %3$s - <em> tag, %4$s - </em> tag, %5$s - <a> tag, %6$s - </a> tag, %7$s - <a> tag, %8$s - </a> tag
en: To resolve this, please %1$supdate%2$s (recommended) %3$sor%4$s %5$sdeactivate%6$s the above plugin, or %7$sdeactivate the following%8$s: | To resolve this, please %1$supdate%2$s (recommended) %3$sor%4$s %5$sdeactivate%6$s the above plugins, or %7$sdeactivate the following%8$s:
el[0]: Για να επιλύσετε αυτό το ζήτημα, %1$sενημερώστε%2$s (συνιστάται) %3$sή%4$s %5$sαπενεργοποιήστε%6$s την παραπάνω προσθήκη ή %7$sαπενεργοποιήστε τα εξής%8$s:
el[1]: Για να επιλύσετε αυτό το ζήτημα, %1$sενημερώστε%2$s (συνιστάται) %3$sή%4$s %5$sαπενεργοποιήστε%6$s τις παραπάνω προσθήκες ή %7$sαπενεργοποιήστε τα εξής%8$s:

en: The following plugins are inactive because they require a newer version of WooCommerce:
el: Οι εξής προσθήκες είναι ανενεργές επειδή απαιτούν νεότερη έκδοση του WooCommerce:

en: The following plugin is inactive because it requires a newer version of WooCommerce:
el: Η εξής προσθήκη είναι ανενεργή επειδή απαιτεί νεότερη έκδοση του WooCommerce:

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - WooCommerce version number
en: %1$s requires WooCommerce %2$s or newer
el: Το %1$s απαιτεί WooCommerce %2$s ή νεότερο

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Please %1$supdate WooCommerce%2$s
el: %1$sΕνημερώστε το WooCommerce%2$s

[ctx: coordinating conjunction for a list of items: a, b, and c]
en: and
el: και

note: translators: A list of items, for example: "US or Canada", or "US, Canada, or Mexico". English uses Oxford comma before the conjunction ("or") if there are at least 2 items preceding it - hence the use of plural forms. If your locale does not use Oxford comma, you can just provide the same translati
en: %1$s or %2$s | %1$s, or %2$s
el[0]: %1$s ή %2$s
el[1]: %1$s ή %2$s

note: translators: A list of items, for example: "US and Canada", or "US, Canada, and Mexico". English uses Oxford comma before the conjunction ("and") if there are at least 2 items preceding it - hence the use of plural forms. If your locale does not use Oxford comma, you can just provide the same transl
en: %1$s and %2$s | %1$s, and %2$s
el[0]: %1$s και %2$s
el[1]: %1$s και %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - a PHP extension/comma-separated list of PHP extensions
en: %1$s requires the %2$s PHP extension to function. Contact your host or server administrator to install and configure the missing extension. | %1$s requires the following PHP extensions to function: %2$s. Contact your host or server administrator to install and configure the missing extensions.
el[0]: Το %1$s απαιτεί την επέκταση PHP %2$s για να λειτουργήσει. Επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας ή με τον διαχειριστή του server σας για να εγκαταστήσετε και να διαμορφώσετε την επέκταση που λείπει.
el[1]: Το %1$s απαιτεί τις εξής επεκτάσεις PHP για να λειτουργήσει: %2$s. Επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας ή με τον διαχειριστή του server σας για να εγκαταστήσετε και να διαμορφώσετε τις επεκτάσεις που λείπουν.

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - a PHP function/comma-separated list of PHP functions
en: %1$s requires the %2$s PHP function to exist.  Contact your host or server administrator to install and configure the missing function. | %1$s requires the following PHP functions to exist: %2$s.  Contact your host or server administrator to install and configure the missing functions.
el[0]: Το %1$s απαιτεί την ύπαρξη της συνάρτησης PHP %2$s.  Επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας ή με τον διαχειριστή του server σας για να εγκαταστήσετε και να διαμορφώσετε τη συνάρτηση που λείπει.
el[1]: Το %1$s απαιτεί να υπάρχουν οι εξής συναρτήσεις PHP: %2$s.  Επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας ή με τον διαχειριστή του server σας για να εγκαταστήσετε και να διαμορφώσετε τις συναρτήσεις που λείπουν.

note: translators: Placeholder: %s - a PHP setting value
en: %s or higher
el: %s ή υψηλότερη

en: Please contact your hosting provider or server administrator to configure these settings.
el: Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας ή με τον διαχειριστή του server σας για να διαμορφώσετε αυτές τις ρυθμίσεις.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> HTML tag, %2$s - </strong> HTML tag
en: Hey there! We've noticed that your server is running %1$san outdated version of PHP%2$s, which is the programming language that WooCommerce and its extensions are built on.
el: Γεια σας! Παρατηρήσαμε ότι ο server σας εκτελεί %1$sμια ξεπερασμένη έκδοση της PHP%2$s, η οποία είναι η γλώσσα προγραμματισμού στην οποία βασίζονται το WooCommerce και οι επεκτάσεις του.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> HTML tag, %2$s - </strong> HTML tag
en: The PHP version that is currently used for your site is no longer maintained, nor %1$sreceives security updates%2$s; newer versions are faster and more secure.
el: Η έκδοση PHP που χρησιμοποιείται επί του παρόντος για τον ιστότοπό σας δεν συντηρείται πλέον, ούτε %1$sλαμβάνει ενημερώσεις ασφαλείας%2$s. Οι νεότερες εκδόσεις είναι ταχύτερες και ασφαλέστερες.

note: translators: Context: User is running an outdated PHP Version a plugin is not compatible with. Placeholders: %s - the plugin name
en: As a result, %s no longer supports this version and you should upgrade PHP as soon as possible.
el: Ως αποτέλεσμα, %s δεν υποστηρίζεται πλέον αυτή η έκδοση και θα πρέπει να αναβαθμίσετε την PHP το συντομότερο δυνατό.

note: translators: Context: The host can update PHP version for the user. Placeholders: %1$s - <a> HTML tag, %2$s - </a> HTML tag
en: Your hosting provider can do this for you. %1$sHere are some resources to help you upgrade%2$s and to explain PHP versions further.
el: Ο πάροχος φιλοξενίας σας μπορεί να το κάνει αυτό για εσάς. %1$sΑκολουθούν ορισμένοι πόροι που θα σας βοηθήσουν να αναβαθμίσετε%2$s και να καταλάβετε περαιτέρω τις εκδόσεις PHP.

note: translators: Placeholders: %s - plugin name
en: You cannot clone instances of %s.
el: Δεν μπορείτε να κλωνοποιήσετε παρουσίες του %s.

note: translators: Placeholders: %s - plugin name
en: You cannot unserialize instances of %s.
el: Δεν μπορείτε να καταργήσετε τη σειριοποίηση των εμφανίσεων του %s.

note: translators: Docs as in Documentation
en: Docs
el: Έγγραφα

[ctx: noun]
en: Support
el: Υποστήριξη

[ctx: verb]
en: Review
el: Αναθεώρηση

note: translators: Placeholders: %1$s - PHP setting value, %2$s - version or value required
en: %1$s - A minimum of %2$s is required.
el: %1$s - Απαιτούνται τουλάχιστον %2$s.

note: translators: Context: As in "Value has been set as [foo], but [bar] is required". Placeholders: %1$s - current value for a PHP setting, %2$s - required value for the PHP setting
en: Set as %1$s - %2$s is required.
el: Έχει ρυθμιστεί ως %1$s - Απαιτείται %2$s.

en: Configure
el: Διαμόρφωση

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Awesome!
el: Εκπληκτικό!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Fantastic!
el: Φανταστικό!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Cowabunga!
el: Τρομερό!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Hot dog!
el: Χοτ ντογκ!

note: translators: Placeholders: %1$s - Plugin name, %2$s - Opening HTML <a> tag, %3$s - Closing HTML </a> tag, %4$s - Opening HTML <a> tag, %5$s - Closing HTML </a> tag
en: Are you having a great experience with %1$s so far? Please consider %2$sleaving a review%3$s! If things aren't going quite as expected, we're happy to help -- please %4$sreach out to our support team%5$s.
el: Έχετε εξαιρετική εμπειρία μαζί με το %1$s μέχρι στιγμής; Σκεφτείτε το ενδεχόμενο %2$sνα αφήσετε μια κριτική%3$s! Αν τα πράγματα δεν πάνε όπως τα περιμένατε, θα χαρούμε να σας βοηθήσουμε. %4$sΕπικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξής μας%5$s.

[ctx: Payment transaction capture]
en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επεξεργαστείτε αυτή την πραγματοποίηση χρέωσης; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

[ctx: Payment transaction capture failed error message]
en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
el: Κάτι πήγε στραβά και η πραγματοποίηση της χρέωσης δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί. Προσπαθήστε ξανά.

note: translators: verb, as in "Capture credit card charge". Used when an amount has been pre-authorized before, but funds have not yet been captured (taken) from the card. Capturing the charge will take the money from the credit card and put it in the merchant's pockets.
en: Capture Charge
el: Πραγματοποίηση χρέωσης

en: This charge has been fully captured.
el: Αυτή η χρέωση έχει πραγματοποιηθεί πλήρως.

en: This charge can no longer be captured.
el: Αυτή η χρέωση δεν μπορεί πλέον να πραγματοποιηθεί.

en: This charge cannot be captured.
el: Αυτή η χρέωση δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί.

en: Are you sure you want to remove this token?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτό το διακριτικό;

en: Invalid token data
el: Μη έγκυρα δεδομένα διακριτικού

en: An error occurred. Please try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Προσπαθήστε ξανά.

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Token ID
el: Αναγνωριστικό διακριτικού

en: Card Type
el: Τύπος κάρτας

[ctx: Last four digits of a payment method]
en: Last Four
el: Τέσσερα τελευταία

en: Expiration (MM/YY)
el: Λήξη (ΜΜ/ΕΕ)

note: translators: e-check account type, HTML form field label
en: Account Type
el: Τύπος λογαριασμού

en: Checking
el: Όψεως

en: Savings
el: Εξοικονόμηση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Remove
el: Αφαίρεση

note: translators: Placeholder: %s - Plugin name translators: Placeholder: %s - Payment gateway title (e.g. Authorize.Net, Braintree, etc.)
en: %s Payment Tokens
el: Διακριτικά πληρωμής %s

en: Customer ID
el: Αναγνωριστικό πελάτη

en: This section contains configuration settings for this gateway.
el: Αυτή η ενότητα περιέχει ρυθμίσεις διαμόρφωσης για αυτή την πύλη.

en: Environment
el: Περιβάλλον

en: The transaction environment for this gateway.
el: Το περιβάλλον συναλλαγών για αυτή την πύλη.

en: Tokenization Enabled
el: Η χρήση διακριτικών είναι ενεργοποιημένη

en: Displays whether or not tokenization is enabled for this gateway.
el: Εμφανίζει αν η χρήση διακριτικών είναι ενεργοποιημένη ή όχι για αυτή την πύλη.

en: Debug Mode
el: Λειτουργία εντοπισμού σφαλμάτων

en: Displays whether or not debug logging is enabled for this gateway.
el: Εμφανίζει αν η καταγραφή σφαλμάτων είναι ενεργοποιημένη για αυτή την πύλη.

en: Display at Checkout & Log
el: Εμφάνιση κατά την ολοκλήρωση αγοράς και καταγραφή

en: Display at Checkout
el: Εμφάνιση κατά την ολοκλήρωση αγοράς

en: Save to Log
el: Αποθήκευση στο αρχείο καταγραφής

en: Off
el: Ανενεργό

[ctx: Authorized transaction for order payment]
en: Authorization total
el: Σύνολο εξουσιοδότησης

[ctx: Captured transaction (without charge) for order payment]
en: Amount already captured
el: Έχει ήδη γίνει πραγματοποίηση χρέωσης για το ποσό

en: Remaining order total
el: Σύνολο υπολειπόμενης παραγγελίας

[ctx: Capture (without charge) amount for order payment]
en: Capture amount
el: Πραγματοποίηση χρέωσης ποσού

en: Comment (optional):
el: Σχόλιο (προαιρετικό):

note: translators: Context: Capture payment without charge. Placeholder: %s - transaction amount to be captured.
en: Capture %s
el: Πραγματοποίηση χρέωσης %s

en: Cancel
el: Άκυρο

en: -- Select an option --
el: -- Κάντε μια επιλογή --

en: No saved payment tokens
el: Δεν υπάρχουν αποθηκευμένα διακριτικά πληρωμής

en: The gateway customer ID for the user. Only edit this if necessary.
el: Το αναγνωριστικό πελάτη πύλης για τον χρήστη. Αλλάξτε το μόνο αν είναι απαραίτητο.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment
el: Προέκυψε σφάλμα. Δοκιμάστε ξανά αργότερα ή δοκιμάστε εναλλακτικό τρόπο πληρωμής

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
el: Δεν μπορούμε να επεξεργαστούμε την παραγγελία σας με τα στοιχεία πληρωμής που μας δώσατε. Χρησιμοποιήστε διαφορετικό λογαριασμό πληρωμής ή εναλλακτική μέθοδο πληρωμής.

en: This order is being placed on hold for review. Please contact us to complete the transaction.
el: Αυτή η παραγγελία έχει τεθεί σε αναμονή για έλεγχο. Επικοινωνήστε μαζί μας για να ολοκληρώσετε τη συναλλαγή.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: This order is being placed on hold for review due to an incorrect card verification number. You may contact the store to complete the transaction.
el: Αυτή η παραγγελία έχει τεθεί σε αναμονή για έλεγχο λόγω εσφαλμένου αριθμού επαλήθευσης κάρτας. Μπορείτε να επικοινωνήσετε με το κατάστημα για να ολοκληρώσετε τη συναλλαγή.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: The card verification number is invalid, please try again.
el: Ο αριθμός επαλήθευσης της κάρτας δεν είναι έγκυρος, προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: Please enter your card verification number and try again.
el: Εισαγάγετε τον αριθμό επαλήθευσης της κάρτας σας και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: That card type is not accepted, please use an alternate card or other form of payment.
el: Αυτός ο τύπος κάρτας δεν γίνεται αποδεκτός. Χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card type is invalid or does not correlate with the credit card number. Please try again or use an alternate card or other form of payment.
el: Ο τύπος κάρτας δεν είναι έγκυρος ή δεν σχετίζεται με τον αριθμό της πιστωτικής κάρτας. Προσπαθήστε ξανά ή χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please select the card type and try again.
el: Επιλέξτε τον τύπο της κάρτας και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card number is invalid, please re-enter and try again.
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος, εισαγάγετέ τον ξανά και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please enter your card number and try again.
el: Εισαγάγετε τον αριθμό της κάρτας σας και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card (whole date issue)]
en: The card expiration date is invalid, please re-enter and try again.
el: Η ημερομηνία λήξης της κάρτας δεν είναι έγκυρη, εισαγάγετέ την ξανά και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card expiration month is invalid, please re-enter and try again.
el: Ο μήνας λήξης της κάρτας δεν είναι έγκυρος, εισαγάγετέ τον ξανά και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card expiration year is invalid, please re-enter and try again.
el: Το έτος λήξης της κάρτας δεν είναι έγκυρο, εισαγάγετέ το ξανά και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please enter your card expiration date and try again.
el: Εισαγάγετε την ημερομηνία λήξης της κάρτας σας και προσπαθήστε ξανά.

en: The bank routing number is invalid, please re-enter and try again.
el: Ο αριθμός δρομολόγησης της τράπεζας δεν είναι έγκυρος, εισαγάγετέ τον ξανά και προσπαθήστε ξανά.

en: The bank account number is invalid, please re-enter and try again.
el: Ο αριθμός τραπεζικού λογαριασμού δεν είναι έγκυρος, εισαγάγετέ τον ξανά και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided card is expired, please use an alternate card or other form of payment.
el: Η κάρτα που καταχωρήθηκε έχει λήξει. Χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided card was declined, please use an alternate card or other form of payment.
el: Η κάρτα που καταχωρήθηκε απορρίφθηκε. Χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card]
en: Insufficient funds in account, please use an alternate card or other form of payment.
el: Ανεπαρκή χρήματα στον λογαριασμό. Χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card is inactivate or not authorized for card-not-present transactions, please use an alternate card or other form of payment.
el: Η κάρτα είναι απενεργοποιημένη ή δεν έχει εγκριθεί για συναλλαγές χωρίς την παρουσία κάρτας. Χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card]
en: The credit limit for the card has been reached, please use an alternate card or other form of payment.
el: Το πιστωτικό όριο για την κάρτα έχει εξαντληθεί. Χρησιμοποιήστε άλλη κάρτα ή άλλη μέθοδο πληρωμής.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: The card verification number does not match. Please re-enter and try again.
el: Ο αριθμός επαλήθευσης της κάρτας δεν ταιριάζει. Επαναλάβετε την καταχώρηση και προσπαθήστε ξανά.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided address does not match the billing address for cardholder. Please verify the address and try again.
el: Η παρεχόμενη διεύθυνση δεν ταιριάζει με τη διεύθυνση χρέωσης για τον κάτοχο της κάρτας. Επαληθεύστε τη διεύθυνση και προσπαθήστε ξανά.

en: Payment error, please try another payment method or contact us to complete your transaction.
el: Σφάλμα πληρωμής, δοκιμάστε μια άλλη μέθοδο πληρωμής ή επικοινωνήστε μαζί μας για να ολοκληρώσετε τη συναλλαγή σας.

en: Card expiration date is invalid
el: Η ημερομηνία λήξης της κάρτας δεν είναι έγκυρη

en: Card number is missing
el: Λείπει ο αριθμός κάρτας

en: Card number is invalid (wrong length)
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος (λάθος μήκος)

en: Card number is invalid (only digits allowed)
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

en: Card number is invalid
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος

en: Card security code is invalid (only digits are allowed)
el: Ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

en: Card security code is invalid (must be 3 or 4 digits)
el: Ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας δεν είναι έγκυρος (πρέπει να αποτελείται από 3 ή 4 ψηφία)

en: Card security code is missing
el: Ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας λείπει

en: Routing Number is missing
el: Ο αριθμός δρομολόγησης λείπει

en: Routing Number is invalid (only digits are allowed)
el: Ο αριθμός δρομολόγησης δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

en: Routing number is invalid (must be 9 digits)
el: Ο αριθμός δρομολόγησης δεν είναι έγκυρος (πρέπει να αποτελείται από 9 ψηφία)

en: Account Number is missing
el: Ο αριθμός λογαριασμού λείπει

en: Account Number is invalid (only digits are allowed)
el: Ο αριθμός λογαριασμού δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

[ctx: Bank account]
en: Account number is invalid (must be between 5 and 17 digits)
el: Ο αριθμός λογαριασμού δεν είναι έγκυρος (πρέπει να αποτελείται από 5 έως 17 ψηφία)

en: Driver's license number is invalid
el: Ο αριθμός άδειας οδήγησης δεν είναι έγκυρος

[ctx: Bank check (noun)]
en: Check Number is invalid (only digits are allowed)
el: Ο αριθμός επιταγής δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

en: The transaction failed.
el: Η συναλλαγή απέτυχε.

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

note: translators: Placeholder: %s - Error message
en: Payment method address could not be updated. %s
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της διεύθυνσης τρόπου πληρωμής. %s

note: translators: Placeholders: %1$s - Payment method title, %2$s - Payment account type (savings/checking) (may or may not be available), %3$s - Last four digits of the account translators: Context: "Check" as in "bank check" (noun, not verb). Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - payment ac
en: %1$s Check Transaction Approved: %2$s account ending in %3$s
el: Η συναλλαγή με επιταγή %1$s εγκρίθηκε: Λογαριασμός %2$s που λήγει σε %3$s

note: translators: Placeholder: %s - Bank check number translators: Context: "Check" as in "bank check" (noun, not verb). Placeholder: %s - check number
en: Check number %s
el: Αριθμός επιταγής %s

note: translators: Placeholder: %s - Payment transaction ID
en: (Transaction ID %s)
el: (Αναγνωριστικό συναλλαγής %s)

note: translators: Example: "Braintree Test Authorization Approved: Mastercard ending in 1234". Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - environment ("Test"), %3$s - transaction type (authorization/charge), %4$s - card type (mastercard, visa, ...), %5$s - last four digits of the card
en: %1$s %2$s %3$s Approved: %4$s ending in %5$s
el: %1$s %2$s %3$s Εγκρίθηκε: %4$s που λήγει σε %5$s

[ctx: Credit card transaction type]
en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
el: Χρέωση

note: translators: Example: "Authorize.Net Test Charge Approved: Mastercard" - Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - environment ("Test"), %3$s - transaction type (authorization/charge), %4$s - card type (mastercard, visa, ...)
en: %1$s %2$s %3$s Approved: %4$s
el: %1$s %2$s %3$s Εγκρίθηκε: %4$s

note: translators: Placeholder: %s - Credit card expiry date translators: Placeholders: %s - expiry date
en: (expires %s)
el: (λήγει στις %s)

note: translators: Placeholders: %s - failure message
en: Tokenization Request Failed: %s
el: Το αίτημα χρήσης διακριτικού απέτυχε: %s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - failure message
en: %1$s Tokenization Request Failed: %2$s
el: Το αίτημα χρήσης διακριτικού %1$s απέτυχε: %2$s

note: translators: This is a message describing that the transaction in question only performed a credit card authorization and did not capture any funds.
en: Authorization only transaction
el: Συναλλαγή μόνο με εξουσιοδότηση

note: translators: Placeholders: %s - failure message. Payment method as in a specific credit card, e-check or bank account
en: Oops, adding your new payment method failed: %s
el: Ωχ, η προσθήκη της νέας μεθόδου πληρωμής σας απέτυχε: %s

note: translators: Payment method as in a specific credit card. Placeholders: %1$s - card type (visa, mastercard, ...), %2$s - last four digits of the card, %3$s - card expiry date
en: Nice! New payment method added: %1$s ending in %2$s (expires %3$s)
el: Πολύ καλά! Προστέθηκε νέα μέθοδος πληρωμής: %1$s που λήγει σε %2$s (λήγει %3$s)

note: translators: Payment method as in a specific e-check account. Placeholders: %1$s - account type (checking/savings), %2$s - last four digits of the account
en: Nice! New payment method added: %1$s account ending in %2$s
el: Πολύ καλά! Προστέθηκε νέα μέθοδος πληρωμής: Λογαριασμός %1$s που λήγει σε %2$s

note: translators: Payment method as in a specific credit card, e-check or bank account
en: Nice! New payment method added.
el: Πολύ καλά! Προστέθηκε νέα μέθοδος πληρωμής.

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - customer email. Payment method as in a specific credit card, e-check or bank account
en: %1$s - Add Payment Method for %2$s
el: %1$s - Προσθήκη μεθόδου πληρωμής για το %2$s

en: Checking Account
el: Λογαριασμός όψεως

en: Savings Account
el: Λογαριασμός ταμιευτηρίου

en: Credit / Debit Card
el: Πιστωτική/χρεωστική κάρτα

en: Bank Account
el: Τραπεζικός λογαριασμός

[ctx: payment method type]
en: Account
el: Λογαριασμός

en: Thank you for your order, please click the button below to pay.
el: Ευχαριστούμε για την παραγγελία σας. Κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί για να πληρώσετε.

en: Thank you for your order. We are now redirecting you to complete payment.
el: Ευχαριστούμε για την παραγγελία σας. Τώρα σας ανακατευθύνουμε για να ολοκληρώσετε την πληρωμή.

en: Pay Now
el: Πληρωμή Τώρα

en: Cancel Order
el: Ακύρωση παραγγελίας

note: translators: Placeholders: %s - a WooCommerce order ID
en: Could not find order %s
el: Δεν βρέθηκε η παραγγελία %s

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc)
en: %s duplicate transaction received
el: Παραλήφθηκε %s διπλή συναλλαγή

note: translators: Placeholder: %s - Order number
en: Order %s is already paid for.
el: Η παραγγελία %s έχει ήδη πληρωθεί.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - payment method name (mastercard, bank account, etc), %3$s - last four digits of the card/account, %4$s - card/account expiry date
en: %1$s Payment Method Saved: %2$s ending in %3$s (expires %4$s)
el: Η μέθοδος πληρωμής %1$s αποθηκεύτηκε: %2$s που λήγει σε %3$s (λήγει %4$s)

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as CyberSouce, NETbilling, etc), %2$s - account type (checking/savings - may or may not be available), %3$s - last four digits of the account
en: %1$s eCheck Payment Method Saved: %2$s account ending in %3$s
el: Η μέθοδος πληρωμής %1$s eCheck αποθηκεύτηκε: Λογαριασμός %2$s που λήγει σε %3$s

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title (such as CyberSouce, NETbilling, etc)
en: %s Payment Method Saved
el: Η μέθοδος πληρωμής %s αποθηκεύτηκε

note: translators: Placeholders: %s - a failed tokenization API error
en: Tokenization failed. %s
el: Η χρήση διακριτικών απέτυχε. %s

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Title
el: Τίτλος

en: Details
el: Λεπτομ.

en: Default?
el: Προεπιλογή;

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
el: Ωχ, προέκυψε ένα σφάλμα κατά την ενημέρωση της μεθόδου πληρωμής σας. Προσπαθήστε ξανά.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν τη μέθοδο πληρωμής;

note: translators: Payment method as in a specific credit card, eCheck or bank account
en: You do not have any saved payment methods.
el: Δεν έχετε καμία αποθηκευμένη μέθοδο πληρωμής.

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Oops, you took too long, please try again.
el: Ωχ, αργήσατε πολύ, προσπαθήστε ξανά.

en: There was an error with your request, please try again.
el: Προέκυψε ένα σφάλμα με το αίτημά σας, προσπαθήστε ξανά.

en: Card Number
el: Αριθμός κάρτας

en: MM / YY
el: ΜΜ / ΕΕ

en: Card Security Code
el: Κωδικός ασφαλείας κάρτας

en: Where do I find this?
el: Πού θα το βρω αυτό;

note: translators: e-check routing number, HTML form field label, https://en.wikipedia.org/wiki/Routing_transit_number
en: Routing Number
el: Αριθμός δρομολόγησης

note: translators: e-check account number, HTML form field label
en: Account Number
el: Αριθμός λογαριασμού

[ctx: account type]
note: translators: http://www.investopedia.com/terms/c/checkingaccount.asp
en: Checking
el: Όψεως

[ctx: account type]
note: translators: http://www.investopedia.com/terms/s/savingsaccount.asp
en: Savings
el: Εξοικονόμηση

note: translators: Test mode refers to the current software environment
en: TEST MODE ENABLED
el: ΕΝΕΡΓΗ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

[ctx: Bank check (noun)]
en: Sample Check
el: Υπόδειγμα επιταγής

note: translators: Payment method as in a specific credit card, eCheck or bank account
en: Manage Payment Methods
el: Διαχείριση μεθόδων πληρωμής

en: Use a new card
el: Χρήση νέας κάρτας

en: Use a new bank account
el: Χρήση νέου τραπεζικού λογαριασμού

note: translators: account as in customer's account on the eCommerce site
en: Securely Save to Account
el: Ασφαλής αποθήκευση στον λογαριασμό

en: Payment Info
el: Στοιχεία πληρωμής

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - <a> tag, %3$s - </a> tag
en: %1$s: WooCommerce is not being forced over SSL; your customers' payment data may be at risk. %2$sVerify your site URLs here%3$s
el: %1$s: Το WooCommerce δεν εξαναγκάζεται να λειτουργήσει σε SSL. Τα δεδομένα πληρωμών των πελατών σας ενδέχεται να κινδυνεύουν. %2$sΕπαληθεύστε τις διευθύνσεις URL του ιστότοπού σας εδώ%3$s

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway name
en: %s will soon require TLS 1.2 support to process transactions and your server environment may need to be updated. Please contact your hosting provider to confirm that your site can send and receive TLS 1.2 connections and request they make any necessary updates.
el: Το %s θα απαιτεί σύντομα υποστήριξη TLS 1.2 για την επεξεργασία των συναλλαγών και το περιβάλλον του server σας ενδέχεται να χρειαστεί να ενημερωθεί. Επικοινωνήστε με τον πάροχο φιλοξενίας σας για να επιβεβαιώσετε ότι ο ιστότοπός σας μπορεί να στέλνει και να λαμβάνει συνδέσεις TLS 1.2 και να του ζητήσετε να κάνει τις απαραίτητες ενημερώσεις.

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - a currency/comma-separated list of currencies, %3$s - <a> tag, %4$s - </a> tag
en: %1$s accepts payment in %2$s only. %3$sConfigure%4$s WooCommerce to accept %2$s to enable this gateway for checkout. | %1$s accepts payment in one of %2$s only. %3$sConfigure%4$s WooCommerce to accept one of %2$s to enable this gateway for checkout.
el[0]: Το %1$s δέχεται πληρωμή μόνο σε %2$s. %3$sΔιαμορφώστε%4$s το WooCommerce ώστε να δέχεται %2$s για ενεργοποίηση αυτής της πύλης για ολοκλήρωση αγορών.
el[1]: Το %1$s δέχεται πληρωμή μόνο σε ένα από τα %2$s. %3$sΔιαμορφώστε%4$s το WooCommerce ώστε να δέχεται ένα από τα %2$s για ενεργοποίηση αυτής της πύλης για ολοκλήρωση αγορών.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway name, %2$s - opening <a> tag, %3$s - closing </a> tag
en: Heads up! %1$s is currently configured to log transaction data for debugging purposes. If you are not experiencing any problems with payment processing, we recommend %2$sturning off Debug Mode%3$s
el: Προειδοποίηση! Το %1$s είναι επί του παρόντος ρυθμισμένο να καταγράφει δεδομένα συναλλαγών για σκοπούς εντοπισμού σφαλμάτων. Αν δεν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την επεξεργασία των πληρωμών, σας συνιστούμε να %2$sαπενεργοποιήσετε τη λειτουργία εντοπισμού σφαλμάτων%3$s

note: translators: Placeholders: %s - gateway name
en: %s is not configured
el: Το %s δεν έχει διαμορφωθεί

en: Dismiss
el: Απόρριψη

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - opening <a> HTML link tag, %3$s - closing </a> HTML link tag
en: Heads up! Apple Pay for %1$s requires WooCommerce version 3.2 or greater. Please %2$supdate WooCommerce%3$s.
el: Προειδοποίηση! Το Apple Pay για %1$s απαιτεί WooCommerce έκδοσης 3.2 ή μεγαλύτερης. %2$sΕνημερώστε το WooCommerce.%3$s

note: translators: Placeholders: %1$s - plugin name, %2$s - opening <a> HTML link tag, %3$s - closing </a> HTML link tag
en: Heads up! Google Pay for %1$s requires WooCommerce version 3.2 or greater. Please %2$supdate WooCommerce%3$s.
el: Προειδοποίηση! Το Google Pay για %1$s απαιτεί WooCommerce έκδοσης 3.2 ή μεγαλύτερης. %2$sΕνημερώστε το WooCommerce.%3$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - <a> tag, %3$s - </a> tag
en: %1$s is inactive for subscription transactions. Please %2$senable tokenization%3$s to activate %1$s for Subscriptions.
el: Το %1$s είναι ανενεργό για συναλλαγές συνδρομής. %2$sΕνεργοποιήστε τη χρήση διακριτικών %3$s για να ενεργοποιήσετε το %1$s για συνδρομές.

en: %1$s is inactive for pre-order transactions. Please %2$senable tokenization%3$s to activate %1$s for Pre-Orders.
el: Το %1$s είναι ανενεργό για συναλλαγές προ-παραγγελίας. %2$sΕνεργοποιήστε τη χρήση διακριτικών%3$s για να ενεργοποιήσετε το %1$s για προ-παραγγελίες.

en: You must enable tokenization for this gateway in order to support automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
el: Πρέπει να ενεργοποιήσετε τη χρήση διακριτικών για αυτή την πύλη, προκειμένου να υποστηρίζονται οι τις πληρωμές αυτόματης ανανέωσης με την επέκταση WooCommerce Subscriptions.

en: Inactive
el: Ανενεργό

note: translators: Placeholder: %s - Payment gateway title (e.g. Authorize.Net, Braintree...)
en: %s Customer ID
el: Αναγνωριστικό πελάτη %s

en: Type
el: Τύπος

en: Removed payment token "%d"
el: Αφαιρέθηκε το διακριτικό πληρωμής "%d"

en: Expiry Date
el: Hμερομηνία λήξης

[ctx: Congratulatory message displayed to the merchant when they process their first payment]
en: You successfully processed a payment!
el: Επεξεργαστήκατε με επιτυχία μια πληρωμή!

[ctx: Congratulatory message displayed to the merchant when they process their first refund]
en: You successfully processed a refund!
el: Επεξεργαστήκατε με επιτυχία μια επιστροφή χρημάτων!

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is missing
el: Λείπει ο αριθμός κάρτας

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid (only digits allowed)
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid (wrong length)
el: Ο αριθμός της κάρτας δεν είναι έγκυρος (λάθος μήκος)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card is invalid
el: Η κάρτα δεν είναι έγκυρη

note: translators: {card_type} will be replaced by a corresponding card type name, e.g. American Express
en: {card_type} card is invalid
el: Η κάρτα {card_type} δεν είναι έγκυρη

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is missing
el: Ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας λείπει

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is invalid (only digits are allowed)
el: Ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is invalid (must be 3 or 4 digits)
el: Ο κωδικός ασφαλείας της κάρτας δεν είναι έγκυρος (πρέπει να αποτελείται από 3 ή 4 ψηφία)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card expiration date is invalid
el: Η ημερομηνία λήξης της κάρτας δεν είναι έγκυρη

[ctx: Bank check (noun)]
en: Check Number is missing
el: Ο αριθμός επιταγής λείπει

[ctx: For countries without states, "state" can be replaced with "place of issue".]
en: Driver's license state is missing
el: Ο τόπος έκδοσης της άδειας οδήγησης λείπει

en: Driver's license number is missing
el: Ο αριθμός της άδειας οδήγησης λείπει

[ctx: Bank account]
en: Account Number is missing
el: Ο αριθμός λογαριασμού λείπει

[ctx: Bank account]
en: Account Number is invalid (only digits are allowed)
el: Ο αριθμός λογαριασμού δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

[ctx: Bank account]
en: Account Number is invalid (must be between 5 and 17 digits)
el: Ο αριθμός λογαριασμού δεν είναι έγκυρος (πρέπει να αποτελείται από 5 έως 17 ψηφία)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is missing
el: Ο αριθμός δρομολόγησης λείπει

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is invalid (only digits are allowed)
el: Ο αριθμός δρομολόγησης δεν είναι έγκυρος (επιτρέπονται μόνο ψηφία)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is invalid (must be 9 digits)
el: Ο αριθμός δρομολόγησης δεν είναι έγκυρος (πρέπει να αποτελείται από 9 ψηφία)

en: Continue to Payment
el: Συνέχεια για την πληρωμή

en: Place order
el: Καταχώρηση παραγγελίας

en: Thank you for your order.
el: Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας.

en: Credit Card
el: Πιστωτική κάρτα

en: Pay securely using your credit card.
el: Πληρώστε με ασφάλεια χρησιμοποιώντας την πιστωτική κάρτα σας.

en: Pay securely using your checking account.
el: Πληρώστε με ασφάλεια χρησιμοποιώντας τον τρεχούμενο λογαριασμό σας.

en: Enable / Disable
el: Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση

en: Enable this gateway
el: Ενεργοποίηση αυτής της πύλης

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
el: Τίτλος τρόπου πληρωμής που θα δει ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Description
el: Περιγραφή

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
el: Περιγραφή τρόπου πληρωμής που θα δει ο πελάτης κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

en: Detailed Decline Messages
el: Λεπτομερή μηνύματα απόρριψης

en: Check to enable detailed decline messages to the customer during checkout when possible, rather than a generic decline message.
el: Επιλέξτε για να ενεργοποιήσετε τα λεπτομερή μηνύματα απόρριψης στον πελάτη κατά την ολοκλήρωση της αγοράς, όταν είναι δυνατόν, αντί για ένα γενικό μήνυμα απόρριψης.

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the %1$sdebug log%2$s
el: Εμφάνιση λεπτομερών μηνυμάτων σφάλματος και αιτημάτων/απαντήσεων API στη σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς ή/και αποθήκευσή τους στο %1$sαρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων%2$s

en: Show on Checkout Page
el: Εμφάνιση στη σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς

note: translators: show debugging information on both checkout page and in the log
en: Both
el: Και τα δύο

[ctx: Payment gateway production or test environment modes]
note: translators: environment as in a software environment (test/production)
en: Environment
el: Περιβάλλον

[ctx: Payment gateway production or test environment modes]
en: Select the gateway environment to use for transactions.
el: Επιλέξτε το περιβάλλον πύλης που θα χρησιμοποιείται για τις συναλλαγές.

en: Connection Settings
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης

[ctx: Used in payment gateways configuration]
en: Share connection settings
el: Διαμοιρασμός ρυθμίσεων σύνδεσης

en: Use connection/authentication settings from other gateway
el: Χρήση ρυθμίσεων σύνδεσης/ελέγχου ταυτότητας από άλλη πύλη

en: Disabled because the other gateway is using these settings
el: Απενεργοποιήθηκε επειδή η άλλη πύλη χρησιμοποιεί αυτές τις ρυθμίσεις

en: Card Security Code (CSC)
el: Κωδικός ασφαλείας κάρτας (CSC)

en: Display the Card Security Code (CSC) field on checkout
el: Εμφάνιση του πεδίου Κωδικός ασφαλείας κάρτας (CSC) κατά την ολοκλήρωση αγοράς

en: Saved Card Security Code
el: Κωδικός ασφαλείας αποθηκευμένης κάρτας

en: Display the Card Security Code field when paying with a saved card
el: Εμφάνιση του πεδίου Κωδικός ασφαλείας κάρτας κατά την πληρωμή με αποθηκευμένη κάρτα

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - order number
en: %1$s - Order %2$s
el: %1$s - Παραγγελία %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - order number. Definitions: Capture as in capture funds from a credit card.
en: %1$s - Capture for Order %2$s
el: %1$s - Πραγματοποίηση χρέωσης για την παραγγελία %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - site title, %2$s - order number
en: %1$s - Refund for Order %2$s
el: %1$s - Επιστροφή χρημάτων για την παραγγελία %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - a monetary amount
en: %1$s Refund in the amount of %2$s approved.
el: Εγκρίθηκε επιστροφή χρημάτων %1$s για ποσό ύψους %2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - error code, %3$s - error message
en: %1$s Refund Failed: %2$s - %3$s
el: Η επιστροφή χρημάτων %1$s απέτυχε: %2$s - %3$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - error message
en: %1$s Refund Failed: %2$s
el: Η επιστροφή χρημάτων %1$s απέτυχε: %2$s

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc)
en: %s Order completely refunded.
el: Τα χρήματα της παραγγελίας %s έχουν επιστραφεί πλήρως.

en: Oops, you cannot partially void this order. Please use the full order amount.
el: Ωχ, δεν μπορείτε να ακυρώσετε εν μέρει αυτή την παραγγελία. Χρησιμοποιήστε ολόκληρο το ποσό της παραγγελίας.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error code, %3$s - error message. Void as in to void an order.
en: %1$s Void Failed: %2$s - %3$s
el: Η ακύρωση %1$s απέτυχε: %2$s - %3$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error message. Void as in to void an order.
en: %1$s Void Failed: %2$s
el: Η ακύρωση %1$s απέτυχε: %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - a monetary amount. Void as in to void an order.
en: %1$s Void in the amount of %2$s approved.
el: Εγκρίθηκε ακύρωση %1$s για ποσό ύψους %2$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - status code, %2$s - status message translators: Placeholders: %1$s - Payment request response status code, %2$s - Payment request response status message
en: Status code %1$s: %2$s
el: Κωδικός κατάστασης %1$s: %2$s

note: translators: Placeholders: %s - status code translators: Placeholder: %s - Payment request response status code
en: Status code: %s
el: Κωδικός κατάστασης: %s

note: translators: Placeholders; %s - status message translators: Placeholder: %s - Status message translators: Placeholder: %s - Payment request response status message
en: Status message: %s
el: Μήνυμα κατάστασης: %s

note: translators: Placeholder: %s - Payment transaction ID
en: Transaction ID %s
el: Αναγνωριστικό συναλλαγής %s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment method title, %2$s - environment ("Test"), %3$s - transaction type (authorization/charge)
en: %1$s %2$s %3$s Approved
el: %1$s %2$s %3$s Εγκρίθηκε

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

note: translators: Placeholders: %1$s - credit card type (MasterCard, Visa, etc...), %2$s - last four digits of the card
en: %1$s ending in %2$s
el: %1$s που τελειώνει σε %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - message (probably reason for the transaction being held for review)
en: %1$s Transaction Held for Review (%2$s)
el: Η συναλλαγή %1$s έχει ανασταλεί για έλεγχο (%2$s)

en: Your order has been received and is being reviewed. Thank you for your business.
el: Η παραγγελία σας έχει παραληφθεί και βρίσκεται υπό έλεγχο. Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error message; e.g. Order Note: [Payment method] Payment failed [error]
en: %1$s Payment Failed (%2$s)
el: Η πληρωμή %1$s απέτυχε (%2$s)

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
el: Προέκυψε σφάλμα. Δοκιμάστε ξανά αργότερα ή δοκιμάστε εναλλακτική μέθοδο πληρωμής.

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - message/error
en: %1$s Transaction Cancelled (%2$s)
el: Η συναλλαγή %1$s ακυρώθηκε (%2$s)

en: Transaction Type
el: Τύπος συναλλαγής

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
el: Επιλέξτε πώς θα πρέπει να γίνεται η επεξεργασία των συναλλαγών. Η χρέωση υποβάλλει όλες τις συναλλαγές για διακανονισμό, η εξουσιοδότηση απλώς εξουσιοδοτεί το σύνολο της παραγγελίας για πραγματοποίηση χρέωσης αργότερα.

en: Charge Virtual-Only Orders
el: Χρέωση αποκλειστικά εικονικών παραγγελιών

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
el: Αν η παραγγελία περιέχει αποκλειστικά εικονικά είδη, ενεργοποιήστε το για άμεση χρέωση και όχι εξουσιοδότηση της συναλλαγής.

en: Enable Partial Capture
el: Ενεργοποίηση μερικής πραγματοποίησης χρέωσης

en: Allow orders to be partially captured multiple times.
el: Επιτρέψτε τη μερική πραγματοποίηση χρέωσης για τις παραγγελίες, περισσότερες από μία φορές.

[ctx: coordinating conjunction for a list of order statuses: on-hold, processing, or completed]
en: or
el: ή

en: Capture Paid Orders
el: Πραγματοποίηση χρέωσης πληρωμένων παραγγελιών

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
el: Αυτόματη πραγματοποίηση χρέωση παραγγελιών όταν αλλάζουν σε %s.

en: a paid status
el: πληρωμένη κατάσταση

en: Accepted Card Logos
el: Λογότυπα καρτών που γίνονται δεκτά

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
el: Αυτά είναι τα λογότυπα καρτών που εμφανίζονται στους πελάτες ως αποδεκτά κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.

note: translators: Placeholders: %1$s - <strong> tag, %2$s - </strong> tag
en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept. Accepted cards are configured from your payment processor account.
el: Αυτή η ρύθμιση %1$sδεν%2$s αλλάζει τους τύπους καρτών που θα δέχεται η πύλη. Οι αποδεκτές κάρτες διαμορφώνονται από τον λογαριασμό σας στην εταιρεία επεξεργασίας πληρωμών.

note: translators: http://www.cybersource.com/products/payment_security/payment_tokenization/ and https://en.wikipedia.org/wiki/Tokenization_(data_security)
en: Tokenization
el: Χρήση διακριτικών

en: Allow customers to securely save their payment details for future checkout.
el: Επιτρέψτε στους πελάτες να αποθηκεύσουν με ασφάλεια τα στοιχεία πληρωμής τους για μελλοντική ολοκλήρωση αγοράς.

[ctx: software environment]
note: translators: https://www.skyverge.com/for-translators-environments
en: Production
el: Παραγωγή

note: translators: %1$s - gateway name, %2$s - <a> tag, %3$s - </a> tag, %4$s - <a> tag, %5$s - </a> tag
en: Heads up! %1$s is not fully configured and cannot accept payments. Please %2$sreview the documentation%3$s and configure the %4$sgateway settings%5$s.
el: Προειδοποίηση! Το %1$s δεν έχει ρυθμιστεί πλήρως και δεν μπορεί να δεχτεί πληρωμές. %2$sΕλέγξτε την τεκμηρίωση%3$s και διαμορφώστε τις %4$sρυθμίσεις πύλης%5$s.

[ctx: Noun: payment gateway used to process a transaction]
en: Processing Gateway
el: Πύλη επεξεργασίας

en: Single products
el: Μονά προϊόντα

en: Cart
el: Καλάθι αγορών

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

note: translators: Placeholder: %s - external checkout label
en: %s is disabled.
el: Το %s είναι απενεργοποιημένο.

note: translators: Context: Error message displayed to merchants if their store currency is not in one of the accepted currencies by the payment gateway they intend to enable. Placeholders: %1$s - a currency or comma-separated list of currencies, %2$s - opening HTML <a> tag, %3$s - closing HTML </a> tag, 
en: Accepts payment in %1$s only. %2$sConfigure%3$s WooCommerce to accept %1$s to enable %4$s. | Accepts payment in %1$s only. %2$sConfigure%3$s WooCommerce to accept %1$s to enable %4$s.
el[0]: Δέχεται πληρωμή μόνο σε %1$s. %2$sΔιαμορφώστε%3$s το WooCommerce ώστε να δέχεται %1$s για ενεργοποίηση του %4$s.
el[1]: Δέχεται πληρωμή μόνο σε %1$s. %2$sΔιαμορφώστε%3$s το WooCommerce ώστε να δέχεται %1$s για ενεργοποίηση του %4$s.

note: translators: Placeholders: %1$s - Checkout method label, %2$s - Opening HTML <a> tag, %3$s - Closing HTML </a> tag, %4$s - Opening HTML <strong> tag, %5$s - closing HTML </strong> tag
en: Your store %1$scalculates taxes%2$s based on the shipping address, but %1$s %4$sdoes not%5$s share customer shipping information with your store for orders with only virtual products. These orders will have their taxes calculated based on the shop address instead.
el: Το κατάστημά σας %1$sυπολογίζει τους φόρους%2$s με βάση τη διεύθυνση αποστολής, αλλά %1$s %4$sδεν%5$s μοιράζεται τις πληροφορίες αποστολής των πελατών με το κατάστημά σας για παραγγελίες με μόνο εικονικά προϊόντα. Οι φόροι αυτών των παραγγελιών θα υπολογίζονται με βάση τη διεύθυνση του καταστήματος.

en: %4$s%1$s Notice!%5$s Your store %2$scalculates taxes%3$s based on the billing address, but %1$s %4$sdoes not%5$s share the customer billing address with your store before payment. These orders will have their taxes calculated based on the shipping address (or shop address, for orders with only virtual products).
el: %4$s%1$s Ειδοποίηση!%5$s Το κατάστημά σας %2$sυπολογίζει τους φόρους%3$s με βάση τη διεύθυνση χρέωσης, αλλά %1$s %4$sδεν%5$s μοιράζεται τη διεύθυνση χρέωσης του πελάτη με το κατάστημά σας πριν από την πληρωμή. Οι φόροι αυτών των παραγγελιών θα υπολογίζονται με βάση τη διεύθυνση αποστολής (ή τη διεύθυνση του καταστήματος, για παραγγελίες με μόνο εικονικά προϊόντα).

[ctx: For the merchant to accept Apple Pay payments]
en: Accept Apple Pay
el: Αποδοχή Apple Pay

note: translators: Allow Apple Pay button on selected display locations (e.g. cart, checkout, product page...)
en: Allow Apple Pay on
el: Να επιτρέπεται το Apple Pay στο

en: Button Style
el: Στυλ κουμπιού

[ctx: Button style]
en: Black
el: Μαύρο

[ctx: Button style]
en: White
el: Λευκό

[ctx: Button style]
en: White with outline
el: Λευκό με περίγραμμα

en: Apple Merchant ID
el: Αναγνωριστικό εμπόρου Apple

note: translators: Placeholders: %1$s - <a> tag, %2$s - </a> tag
en: This is found in your %1$sApple developer account%2$s
el: Μπορείτε να το βρείτε στον %1$sλογαριασμό προγραμματιστή σας στην Apple%2$s

en: Certificate Path
el: Διαδρομή πιστοποιητικού

en: The full system path to your certificate file from Apple. For security reasons you should store this outside of your web root.
el: Η πλήρης διαδρομή συστήματος για το αρχείο πιστοποιητικού σας από την Apple. Για λόγους ασφαλείας, θα πρέπει να το αποθηκεύσετε εκτός του ριζικού σας καταλόγου web.

note: translators: Placeholders: %s - the server's web root path
en: For reference, your current web root path is: %s
el: Για αναφορά, η τρέχουσα διαδρομή ρίζας ιστού είναι: %s

en: Test Mode
el: Δοκιμαστική λειτουργία

en: Enable to test Apple Pay functionality throughout your sites without processing real payments.
el: Ενεργοποιήστε το για να δοκιμάσετε τη λειτουργικότητα του Apple Pay σε όλους τους ιστότοπούς σας χωρίς να επεξεργάζεστε πραγματικές πληρωμές.

en: Your site must be served over HTTPS with a valid SSL certificate.
el: Ο ιστότοπός σας πρέπει να παρέχεται μέσω https με έγκυρο πιστοποιητικό SSL.

en: Your %1$sMerchant Identity Certificate%2$s cannot be found. Please check your path configuration.
el: Δεν είναι δυνατή η εύρεση του %1$sπιστοποιητικού σας ταυτότητας εμπόρου%2$s. Ελέγξτε τη διαμόρφωση της διαδρομής σας.

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
el: Αγορά με

en: Apple Pay payment authorized.
el: Η πληρωμή μέσω Apple Pay έχει εγκριθεί.

en: Apple Pay payment failed. %s
el: Η πληρωμή μέσω Apple Pay απέτυχε. %s

en: Subtotal
el: Μερικό σύνολο

en: Discount
el: Έκπτωση

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Fees
el: Χρεώσεις

en: Taxes
el: Φόροι

en: or
el: ή

en: By submitting your payment, you agree to our %1$sterms and conditions%2$s.
el: Με την υποβολή της πληρωμής σας, συμφωνείτε με τους %1$sόρους και τις προϋποθέσεις μας%2$s.

[ctx: For the merchant to accept Google Pay payments]
en: Accept Google Pay
el: Αποδοχή Google Pay

[ctx: Setting title for a multi-select list dropdown of display locations]
note: translators: Allow Google Pay button on selected display locations (e.g. cart, checkout, product page...)
en: Allow Google Pay on
el: Να επιτρέπεται το Google Pay στο

en: Enable to test Google Pay functionality throughout your sites without processing real payments.
el: Ενεργοποιήστε το για να δοκιμάσετε τη λειτουργικότητα του Google Pay σε όλους τους ιστότοπούς σας χωρίς να επεξεργάζεστε πραγματικές πληρωμές.

en: Google Pay payment authorized.
el: Η πληρωμή μέσω Google Pay έχει εγκριθεί.

en: Google Pay payment failed. %s
el: Η πληρωμή μέσω Google Pay απέτυχε. %s

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
el: Σφάλμα %d: Αδυναμία δημιουργίας παραγγελίας. Προσπαθήστε ξανά.

en: There was a problem processing your order and it is being placed on hold for review. Please contact us to complete the transaction.
el: Υπήρξε κάποιο πρόβλημα κατά την επεξεργασία της παραγγελίας σας και έχει τεθεί σε αναμονή για έλεγχο. Επικοινωνήστε μαζί μας για να ολοκληρώσετε τη συναλλαγή.

note: translators: Example: "Authorize.Net Transaction Held for Review". Placeholder: %s - Payment gateway title
en: %s Transaction Held for Review
el: Η συναλλαγή %s έχει ανασταλεί για έλεγχο

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title
en: %s Payment Failed
el: Η πληρωμή %s απέτυχε

note: translators: Placeholders: %s - payment gateway title
en: %s Transaction Cancelled
el: Η συναλλαγή %s ακυρώθηκε

en: Order cannot be captured
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη της παραγγελίας

en: Transaction authorization has expired
el: Η εξουσιοδότηση συναλλαγής έχει λήξει

en: Transaction has already been fully captured
el: Έχει γίνει πλήρης πραγματοποίηση χρέωσης για τη συναλλαγή

en: Transaction cannot be captured
el: Δεν είναι δυνατή η πραγματοποίηση της χρέωσης για τη συναλλαγή

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - transaction amount. Definitions: Capture, as in capture funds from a credit card.
en: %1$s Capture of %2$s Approved
el: Η πραγματοποίηση χρέωσης %1$s για το %2$s εγκρίθηκε

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title (such as Authorize.net, Braintree, etc), %2$s - failure message. Definitions: "capture" as in capturing funds from a credit card.
en: %1$s Capture Failed: %2$s
el: Η πραγματοποίηση χρέωσης %1$s απέτυχε: %2$s

en: Pre-Order Tokenization attempt failed (%s)
el: Η προσπάθεια χρήσης διακριτικών για προ-παραγγελία απέτυχε (%s)

note: translators: Context: A payment is released for a pre-order. Placeholders: %1$s - Site name, %2$s - Order number
en: %1$s - Pre-Order Release Payment for Order %2$s
el: %1$s - Πληρωμή αποδέσμευσης προπαραγγελίας για την παραγγελία %2$s

en: Payment token missing/invalid.
el: Το διακριτικό πληρωμής λείπει/δεν είναι έγκυρο.

note: translators: Context: A payment is released for a pre-order. Placeholders: %1$s - Payment gateway name, %2$s - Either 'Authorization' or 'Charge' (untranslated), %3$s - Payment method type (e.g. 'PayPal', 'Credit Card', etc.), %4$s - Last four digits of the card or account, %5$s - Expiration date of
en: %1$s %2$s Pre-Order Release Payment Approved: %3$s ending in %4$s (expires %5$s)
el: %1$s %2$s Η πληρωμή αποδέσμευσης προπαραγγελίας εγκρίθηκε: %3$s που λήγει σε %4$s (λήγει %5$s)

note: translators: Context: A payment is released for a pre-order. Placeholders: %1$s - Payment gateway name, %2$s - Payment method type (e.g. 'Bank Account'), %3$s - Last four digits of the account
en: %1$s eCheck Pre-Order Release Payment Approved: %2$s ending in %3$s
el: %1$s Η πληρωμή αποδέσμευσης προπαραγγελίας eCheck εγκρίθηκε: %2$s που λήγει σε %3$s

note: translators: Context: Release of payment for pre-order failed. Placeholder: %s - Error message
en: Pre-Order Release Payment Failed: %s
el: Η πληρωμή απελευθέρωσης προπαραγγελίας απέτυχε: %s

en: Subscription Renewal: payment token is missing/invalid.
el: Ανανέωση συνδρομής: το διακριτικό πληρωμής λείπει/δεν είναι έγκυρο.

note: translators: Placeholders: %1$s - Site name, %2$s - Order number
en: %1$s - Subscription Renewal Order %2$s
el: %1$s - Εντολή ανανέωσης συνδρομής %2$s

note: translators: Placeholders: %1$s - payment gateway title, %2$s - error message; e.g. Order Note: [Payment method] Payment Change failed [error]
en: %1$s Payment Change Failed (%2$s)
el: %1$s Η αλλαγή πληρωμής απέτυχε (%2$s)

note: translators: Context: Payment made for order. Placeholders: %1$s - Payment method name (e.g. "Credit Card", "PayPal", etc.), %2$s - Last four digits of the card/account used
en: Via %1$s ending in %2$s
el: Μέσω %1$s που λήγει σε %2$s

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Payment Token
el: Διακριτικό πληρωμής

note: translators: Context: Error message. Placeholder: %s - Label of the related value
en: %s is required.
el: Το %s είναι απαιτούμενο.

en: Unknown Error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Sorry, you cannot list resources.
el: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να δείτε τη λίστα των πόρων.

note: translators: Placeholder: %s - setting ID
en: Setting %s does not exist
el: Η ρύθμιση %s δεν υπάρχει

en: Sorry, you cannot edit this resource.
el: Λυπούμαστε, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό τον πόρο.

note: translators: Placeholder: %s - Error message
en: Could not update setting: %s
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση της ρύθμισης: %s

en: Unique identifier of the setting.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό της ρύθμισης.

en: The type of the setting.
el: Ο τύπος της ρύθμισης.

en: The name of the setting.
el: Το όνομα της ρύθμισης.

en: The description of the setting. It may or may not be used for display.
el: Η περιγραφή της ρύθμισης. Μπορεί ή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για προβολή.

en: Whether the setting stores an array of values or a single value.
el: Αν η ρύθμιση αποθηκεύει έναν πίνακα τιμών ή μια μεμονωμένη τιμή.

en: A list of valid options, used for validation before storing the value.
el: Μια λίστα έγκυρων επιλογών, που χρησιμοποιούνται για την επικύρωση πριν από την αποθήκευση της τιμής.

en: Optional default value for the setting.
el: Προαιρετική προεπιλεγμένη τιμή για τη ρύθμιση.

en: The value of the setting.
el: Η τιμή της ρύθμισης.

en: The type of the control.
el: Ο τύπος του στοιχείου ελέγχου.

en: The name of the control. Inherits the setting's name.
el: Το όνομα του στοιχείου ελέγχου. Κληρονομεί το όνομα της ρύθμισης.

en: The description of the control. Inherits the setting's description.
el: Η περιγραφή του στοιχείου ελέγχου. Κληρονομεί την περιγραφή της ρύθμισης.

en: A list of key/value pairs defining the display value of each setting option. The keys should match the options defined in the base setting for validation.
el: Μια λίστα ζευγών κλειδιών/τιμών που καθορίζουν την τιμή εμφάνισης κάθε επιλογής ρύθμισης. Τα κλειδιά πρέπει να ταιριάζουν με τις επιλογές που ορίζονται στη βασική ρύθμιση για την επικύρωση.

en: Job data key "%s" not set
el: Το κλειδί δεδομένων εργασίας "%s" δεν έχει οριστεί

en: Job data key "%s" is not an array
el: Το κλειδί δεδομένων εργασίας "%s" δεν είναι πίνακας

en: Background Processing Test
el: Δοκιμή επεξεργασίας στο παρασκήνιο

en: Run Test
el: Εκτέλεση δοκιμής

en: This tool will test whether your server is capable of processing background jobs.
el: Αυτό το εργαλείο θα ελέγξει αν ο server σας είναι σε θέση να επεξεργάζεται εργασίες στο παρασκήνιο.

en: Success! You should be able to process background jobs.
el: Επιτυχία! Θα πρέπει να είστε σε θέση να επεξεργάζεστε εργασίες στο παρασκήνιο.

en: Could not connect. Please ask your hosting company to ensure your server has loopback connections enabled.
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση. Ζητήστε από την εταιρεία φιλοξενίας σας να διασφαλίσει ότι ο server σας έχει ενεργοποιήσει τις συνδέσεις loopback.
