SkyVerge WooCommerce Plugin Framework 1.0.0 - en to fi translation catalogue (403 entries)

en: %1$s %2$s %3$s Approved
fi: %1$s %2$s %3$s Hyväksytty

en: %1$s %2$s %3$s Approved: %4$s
fi: %1$s %2$s %3$s Hyväksytty: %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Approved: %4$s ending in %5$s
fi: %1$s %2$s %3$s Hyväksytty: %4$s päättyy lukuihin %5$s

en: %1$s %2$s Pre-Order Release Payment Approved: %3$s ending in %4$s (expires %5$s)
fi: %1$s %2$s Ennakkotilauksen vapautusmaksu hyväksytty: %3$s, joka päättyy lukuihin %4$s (vanhentuu %5$s)

en: %1$s - A minimum of %2$s is required.
fi: %1$s - Vähintään %2$s vaaditaan.

en: %1$s - Add Payment Method for %2$s
fi: %1$s - Lisää maksutapa seuraavalle: %2$s

en: %1$s - Capture for Order %2$s
fi: %1$s - Tee maksuvaraus tälle tilaukselle %2$s

en: %1$s - Order %2$s
fi: %1$s - Tilaus %2$s

en: %1$s - Pre-Order Release Payment for Order %2$s
fi: %1$s - Ennakkotilauksen vapautusmaksu tilaukselle %2$s

en: %1$s - Refund for Order %2$s
fi: %1$s - Hyvitä tilauksesta %2$s

en: %1$s - Subscription Renewal Order %2$s
fi: %1$s - Tilauksen uusimistilaus %2$s

en: %1$s Capture Failed: %2$s
fi: %1$s: maksuvaraus epäonnistui: %2$s

en: %1$s Capture of %2$s Approved
fi: %1$s: maksuvaraus (%2$s) hyväksytty

en: %1$s Check Transaction Approved: %2$s account ending in %3$s
fi: %1$s-sekin maksutapahtuma hyväksytty: %2$s-tyypin tili, joka päättyy lukuihin %3$s

en: %1$s Payment Change Failed (%2$s)
fi: %1$s: maksun muutos epäonnistui (%2$s)

en: %1$s Payment Failed (%2$s)
fi: %1$s: maksu epäonnistui (%2$s)

en: %1$s Payment Method Saved: %2$s ending in %3$s (expires %4$s)
fi: %1$s Maksutapa tallennettu: %2$s, joka päättyy lukuihin %3$s (vanhentuu %4$s)

en: %1$s Refund Failed: %2$s
fi: %1$s Hyvitys epäonnistui: %2$s

en: %1$s Refund Failed: %2$s - %3$s
fi: %1$s Hyvitys epäonnistui: %2$s - %3$s

en: %1$s Refund in the amount of %2$s approved.
fi: %1$s Hyvitys summalle %2$s hyväksytty.

en: %1$s Tokenization Request Failed: %2$s
fi: %1$s Tokenisaatiopyyntö epäonnistui: %2$s

en: %1$s Transaction Cancelled (%2$s)
fi: %1$s: maksutapahtuma peruutettu (%2$s)

en: %1$s Transaction Held for Review (%2$s)
fi: %1$s-maksutapahtuma on tarkistettavana (%2$s)

en: %1$s Void Failed: %2$s
fi: %1$s Mitätöinti epäonnistui: %2$s

en: %1$s Void Failed: %2$s - %3$s
fi: %1$s Mitätöinti epäonnistui: %2$s - %3$s

en: %1$s Void in the amount of %2$s approved.
fi: %1$s Mitätöinti hyväksytty: %2$s

en: %1$s accepts payment in %2$s only. %3$sConfigure%4$s WooCommerce to accept %2$s to enable this gateway for checkout. | %1$s accepts payment in one of %2$s only. %3$sConfigure%4$s WooCommerce to accept one of %2$s to enable this gateway for checkout.
fi[0]: %1$s hyväksyy maksuja vain %2$s-laajennuksen kautta. %3$sMääritä%4$s WooCommerce hyväksymään %2$s, jotta tämä yhdyskäytävä voidaan ottaa käyttöön kassatoimintoa varten.
fi[1]: %1$s hyväksyy maksuja vain jossakin seuraavista valuutoista: %2$s. %3$sMääritä%4$s WooCommerce hyväksymään yksi seuraavista, jotta tämä yhdyskäytävä voidaan ottaa käyttöön kassatoimintoa varten: %2$s.

en: %1$s and %2$s | %1$s, and %2$s
fi[0]: %1$s ja %2$s
fi[1]: %1$s ja %2$s

en: %1$s eCheck Payment Method Saved: %2$s account ending in %3$s
fi: %1$s-eCheck-maksutapa tallennettu: %2$s-tyyppinen tili, joka päättyy lukuihin %3$s

en: %1$s eCheck Pre-Order Release Payment Approved: %2$s ending in %3$s
fi: %1$s eCheck -vapautusmaksu hyväksytty: %2$s, joka päättyy lukuihin %3$s

en: %1$s ending in %2$s
fi: %1$s, jonka numero päättyy lukuihin %2$s

en: %1$s is inactive for pre-order transactions. Please %2$senable tokenization%3$s to activate %1$s for Pre-Orders.
fi: %1$s ei ole käytössä ennakkotilauksiin liittyvien maksutapahtumien kohdalla. %2$sOta tokenisaatio käyttöön%3$s, jotta %1$s voidaan aktivoida ennakkotilauksia varten.

en: %1$s is inactive for subscription transactions. Please %2$senable tokenization%3$s to activate %1$s for Subscriptions.
fi: %1$s ei ole käytössä tilausmaksutapahtumille. %2$sOta tokenisaatio käyttöön%3$s, jotta %1$s voidaan aktivoida tilauksia varten.

en: %1$s is not yet compatible with the Cart block. We recommend %2$sfollowing this guide%3$s to revert to the %4$s%5$s shortcode%6$s.
fi: %1$s ei ole vielä yhteensopiva ostoskoriosion kanssa. Suosittelemme %2$stämän oppaan noudattamista%3$s, jotta %4$s%5$s lyhytkoodi%6$s voidaan palauttaa.

en: %1$s is not yet compatible with the Checkout block. We recommend %2$sfollowing this guide%3$s to revert to the %4$s%5$s shortcode%6$s.
fi: %1$s ei ole vielä yhteensopiva kassaosion kanssa. Suosittelemme %2$stämän oppaan noudattamista%3$s, jotta %4$s%5$s lyhytkoodi%6$s voidaan palauttaa.

en: %1$s or %2$s | %1$s, or %2$s
fi[0]: %1$s tai %2$s
fi[1]: %1$s tai %2$s

en: %1$s requires WooCommerce %2$s or newer
fi: %1$s vaatii WooCommerce-version %2$s tai uudemman

en: %1$s requires the %2$s PHP extension to function. Contact your host or server administrator to install and configure the missing extension. | %1$s requires the following PHP extensions to function: %2$s. Contact your host or server administrator to install and configure the missing extensions.
fi[0]: %1$s vaatii %2$s-laajennuksen PHP-laajennuksen toimintaa varten. Ota yhteyttä isännän tai palvelimen järjestelmänvalvojaan puuttuvan laajennuksen asentamista ja määrittämistä varten.
fi[1]: %1$s vaatii toimiakseen seuraavat PHP-laajennukset: %2$s. Ota yhteyttä isännän tai palvelimen järjestelmänvalvojaan puuttuvien laajennusten asentamista ja määrittämistä varten.

en: %1$s requires the %2$s PHP function to exist.  Contact your host or server administrator to install and configure the missing function. | %1$s requires the following PHP functions to exist: %2$s.  Contact your host or server administrator to install and configure the missing functions.
fi[0]: %1$s vaatii %2$s PHP -funktion olemassaolon.  Ota yhteyttä isännän tai palvelimen järjestelmänvalvojaan puuttuvan funktion asentamista ja määrittämistä varten.
fi[1]: %1$s vaatii seuraavat PHP-funktiot: %2$s.  Ota yhteyttä isännän tai palvelimen järjestelmänvalvojaan puuttuvien funktioiden asentamista ja määrittämistä varten.

en: %1$s: WooCommerce is not being forced over SSL; your customers' payment data may be at risk. %2$sVerify your site URLs here%3$s
fi: %1$s: SSL-suojaus ei ole pakollinen WooCommerce-kauppojen yhteydessä. Asiakkaidesi maksutiedot voivat olla vaarassa. %2$sVahvista sivustosi URL-osoitteet täällä%3$s

en: %4$s%1$s Notice!%5$s Your store %2$scalculates taxes%3$s based on the billing address, but %1$s %4$sdoes not%5$s share the customer billing address with your store before payment. These orders will have their taxes calculated based on the shipping address (or shop address, for orders with only virtual products).
fi: %4$s%1$s Huomautus!%5$s Myymäläsi %2$slaskee verot%3$s laskutusosoitteen perusteella, mutta %1$s %4$sei%5$s jaa asiakkaan laskutusosoitetta myymäläsi kanssa ennen maksua. Näiden tilausten verot lasketaan toimitusosoitteen perusteella (tai myymälän osoitteen perusteella siinä tapauksessa, että tilaukset sisältävät vain virtuaalisia tuotteita).

en: %s &rsaquo; Setup
fi: %s &rsaquo; Määritys

en: %s Customer ID
fi: %s-asiakastunnus

en: %s Order completely refunded.
fi: %s Tilaus hyvitetty kokonaan.

en: %s Payment Failed
fi: %s: maksu epäonnistui

en: %s Payment Method Saved
fi: %s-maksutapa tallennettu

en: %s Payment Tokens
fi: %s-maksutunnukset

en: %s Transaction Cancelled
fi: %s: maksutapahtuma peruutettu

en: %s Transaction Held for Review
fi: %s-maksutapahtuma on tarkistettavana

en: %s duplicate transaction received
fi: %s: kaksinkertainen maksutapahtuma

en: %s is disabled.
fi: %s on poissa käytöstä.

en: %s is not configured
fi: %s ei ole määritetty

en: %s is ready!
fi: ‌‌%s on valmis!

en: %s is required.
fi: %s vaaditaan

en: %s or higher
fi: %s tai korkeampi

en: %s will soon require TLS 1.2 support to process transactions and your server environment may need to be updated. Please contact your hosting provider to confirm that your site can send and receive TLS 1.2 connections and request they make any necessary updates.
fi: %s vaatii pian TLS 1.2 -tuen maksutapahtumien käsittelyä varten, ja palvelinympäristösi saattaa edellyttää päivitystä. Ota yhteyttä isännöintipalveluntarjoajaasi varmistaaksesi, että sivustosi voi lähettää ja vastaanottaa TLS 1.2 -yhteyksiä, ja pyydä palvelua tekemään tarvittavat päivitykset.

en: (Transaction ID %s)
fi: (Tapahtumatunnus %s)

en: (expires %s)
fi: (vanhenee %s)

en: -- Select an option --
fi: -- Valitse vaihtoehto --

en: A list of key/value pairs defining the display value of each setting option. The keys should match the options defined in the base setting for validation.
fi: Luettelo avain/arvo-pareista, jotka määrittelevät kunkin asetusvaihtoehdon näyttöarvon. Avainten tulee vastata vahvistuksen perusasetuksessa määritettyjä vaihtoehtoja.

en: A list of valid options, used for validation before storing the value.
fi: Luettelo kelvollisista vaihtoehdoista, joita käytetään vahvistukseen ennen arvon tallentamista.

en: Accepted Card Logos
fi: Hyväksyttyjen korttien logot

en: Accepts payment in %1$s only. %2$sConfigure%3$s WooCommerce to accept %1$s to enable %4$s. | Accepts payment in %1$s only. %2$sConfigure%3$s WooCommerce to accept %1$s to enable %4$s.
fi[0]: Hyväksy maksuja vain %1$s-laajennuksen kautta. %2$sMääritä%3$s WooCommerce hyväksymään %1$s seuraavan ottamiseksi käyttöön: %4$s.
fi[1]: Hyväksy maksuja vain %1$s-laajennuksen kautta. %2$sMääritä%3$s WooCommerce hyväksymään %1$s seuraavan ottamiseksi käyttöön: %4$s.

en: Account Number
fi: Tilinumero

en: Account Number is invalid (only digits are allowed)
fi: Tilinumero on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

en: Account Number is missing
fi: Tilinumero puuttuu

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Allow Apple Pay on
fi: Hyväksy Apple Pay:

en: Allow customers to securely save their payment details for future checkout.
fi: Sallii asiakkaiden tallentaa omat maksutietonsa turvallisesti, jotta he voivat käyttää kyseistä maksutapaa myös tulevaisuudessa.

en: Allow orders to be partially captured multiple times.
fi: Salli osittaisen maksuvarauksen luominen tilauksille useita kertoja.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment
fi: Virhe. Yritä uudelleen tai kokeile jonkin muun maksutavan käyttöä.

en: An error occurred, please try again or try an alternate form of payment.
fi: Virhe. Yritä uudelleen tai kokeile jonkin muun maksutavan käyttöä.

en: An error occurred. Please try again.
fi: Tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: Apple Merchant ID
fi: Apple-kauppiastunnus

[ctx: Apple Pay]
en: Buy with
fi: Osta –

en: Apple Pay payment authorized.
fi: Apple Pay -maksu valtuutettu.

en: Apple Pay payment failed. %s
fi: Apple Pay -maksu epäonnistui. %s

en: Are you having a great experience with %1$s so far? Please consider %2$sleaving a review%3$s! If things aren't going quite as expected, we're happy to help -- please %4$sreach out to our support team%5$s.
fi: Onko %1$s tarjonnut sinulle hyvän käyttökokemuksen tähän mennessä? Harkitse %2$sarvostelun jättämistä%3$s! Jos asiat eivät mene aivan odotetusti, autamme mielellämme – %4$sota yhteyttä tukitiimiimme%5$s.

en: Are you sure you want to delete this payment method?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksutavan?

en: Are you sure you want to remove this token?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tunnuksen?

en: As a result, %s no longer supports this version and you should upgrade PHP as soon as possible.
fi: Tämä merkitsee, että %s ei enää tue tätä versiota, ja sinun tulee päivittää PHP mahdollisimman pian.

en: Authorization only transaction
fi: Valtuutusta edellyttävä maksutapahtuma

[ctx: Authorized transaction for order payment]
en: Authorization total
fi: Valtuutus yhteensä

en: Automatically capture orders when they are changed to %s.
fi: Luo automaattinen maksuvaraus tilauksille, kun niiden tilaksi muuttuu %s.

en: Background Processing Test
fi: Taustakäsittelyn testi

en: Bank Account
fi: Pankkitili

[ctx: Bank account]
en: Account Number is invalid (must be between 5 and 17 digits)
fi: Tilinumero on virheellinen (pituuden on oltava 5–17 numeroa)

[ctx: Bank account]
en: Account Number is invalid (only digits are allowed)
fi: Tilinumero on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

[ctx: Bank account]
en: Account Number is missing
fi: Tilinumero puuttuu

[ctx: Bank account]
en: Account number is invalid (must be between 5 and 17 digits)
fi: Tilinumerokoodi on virheellinen (pituuden on oltava 5–17 numeroa)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is invalid (must be 9 digits)
fi: Pankin numerokoodi on virheellinen (pituuden on oltava 9 numeroa)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is invalid (only digits are allowed)
fi: Pankin numerokoodi on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

[ctx: Bank account]
en: Routing Number is missing
fi: Pankin numerokoodi puuttuu

[ctx: Bank check (noun)]
en: Check Number is invalid (only digits are allowed)
fi: Sekin numero on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

[ctx: Bank check (noun)]
en: Check Number is missing
fi: Sekin numero puuttuu

[ctx: Bank check (noun)]
en: Sample Check
fi: Esimerkkisekki

en: Both
fi: Molemmat

en: Button Style
fi: Painikkeen tyyli

[ctx: Button label]
en: Edit the Cart Page
fi: Muokkaa ostoskorisivua

[ctx: Button label]
en: Edit the Checkout Page
fi: Muokkaa kassasivua

[ctx: Button style]
en: Black
fi: Musta

[ctx: Button style]
en: White
fi: Valkoinen

[ctx: Button style]
en: White with outline
fi: Valkoinen + ääriviivat

en: By submitting your payment, you agree to our %1$sterms and conditions%2$s.
fi: Lähettämällä maksun ilmaiset hyväksyväsi %1$skäyttöehtomme%2$s.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Order
fi: Peruuta tilaus

en: Capture %s
fi: Maksuvaraus: %s

[ctx: Capture (without charge) amount for order payment]
en: Capture amount
fi: Tee summalle maksuvaraus

en: Capture Charge
fi: Maksutietojen varaus

en: Capture Paid Orders
fi: Varaa maksetut tilaukset

[ctx: Captured transaction (without charge) for order payment]
en: Amount already captured
fi: Määrälle on jo maksuvaraus

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Card Security Code
fi: Kortin turvakoodi

en: Card Security Code (CSC)
fi: Kortin turvakoodi

en: Card Type
fi: Kortin tyyppi

en: Card expiration date is invalid
fi: Kortin vanhentumispäivämäärä on virheellinen

en: Card number is invalid
fi: Kortin numero on virheellinen

en: Card number is invalid (only digits allowed)
fi: Kortin numero on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

en: Card number is invalid (wrong length)
fi: Kortin numero on virheellinen (väärä pituus)

en: Card number is missing
fi: Kortin numero puuttuu

en: Card security code is invalid (must be 3 or 4 digits)
fi: Kortin turvakoodi on virheellinen (siinä tulee olla 3 tai 4 numeroa)

en: Card security code is invalid (only digits are allowed)
fi: Kortin turvakoodi on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

en: Card security code is missing
fi: Kortin turvakoodi puuttuu

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Certificate Path
fi: Varmennepolku

en: Charge Virtual-Only Orders
fi: Veloita virtuaalisten tuotteiden tilaukset

en: Check number %s
fi: Sekin numero %s

en: Check to enable detailed decline messages to the customer during checkout when possible, rather than a generic decline message.
fi: Valitse, jos haluat ottaa käyttöön hylkäystä koskevien yksityiskohtaisten viestien (niiden ollessa saatavilla) näyttämisen asiakkaille kassatoiminnon aikana yleisluonteisen viestin sijasta.

en: Checking
fi: Tarkistetaan

en: Checking Account
fi: Sekkitili

en: Checkout
fi: Kassa

en: Comment (optional):
fi: Kommentti (valinnainen):

en: Configure
fi: Määritä

[ctx: Congratulatory message displayed to the merchant when they process their first payment]
en: You successfully processed a payment!
fi: Käsittelit maksun onnistuneesti!

[ctx: Congratulatory message displayed to the merchant when they process their first refund]
en: You successfully processed a refund!
fi: Käsittelit hyvityksen onnistuneesti!

en: Connection Settings
fi: Yhteysasetukset

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue to Payment
fi: Jatka maksuun

en: Could not connect. Please ask your hosting company to ensure your server has loopback connections enabled.
fi: Yhteyttä ei voitu muodostaa. Pyydä verkkohotellipalveluasi varmistamaan, että silmukkayhteydet ovat käytössä palvelimesi kohdalla.

en: Could not find order %s
fi: Tilausta ei löydetty: %s

en: Could not update setting: %s
fi: Asetusta ei voitu päivittää: %s

en: Credit / Debit Card
fi: Luotto/debit-kortti

en: Credit Card
fi: Luottokortti

[ctx: Credit card transaction type]
en: Authorization
fi: Valtuutus

[ctx: Credit or debit card]
en: Card expiration date is invalid
fi: Kortin vanhentumispäivämäärä on virheellinen

[ctx: Credit or debit card]
en: Card is invalid
fi: Kortti on ei ole voimassa

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid
fi: Kortin numero on virheellinen

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid (only digits allowed)
fi: Kortin numero on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is invalid (wrong length)
fi: Kortin numero on virheellinen (väärä pituus)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card number is missing
fi: Kortin numero puuttuu

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is invalid (must be 3 or 4 digits)
fi: Kortin turvakoodi on virheellinen (siinä tulee olla 3 tai 4 numeroa)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is invalid (only digits are allowed)
fi: Kortin turvakoodi on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

[ctx: Credit or debit card]
en: Card security code is missing
fi: Kortin turvakoodi puuttuu

[ctx: Credit or debit card]
en: Insufficient funds in account, please use an alternate card or other form of payment.
fi: Tilillä ei ole riittävästi varoja. Käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please enter your card expiration date and try again.
fi: Anna kortin vanhentumispäivämäärä ja yritä uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please enter your card number and try again.
fi: Anna kortin numero ja yritä uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: Please select the card type and try again.
fi: Valitse kortin tyyppi ja yritä uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: That card type is not accepted, please use an alternate card or other form of payment.
fi: Tätä korttityyppiä ei hyväksytä. Käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card expiration month is invalid, please re-enter and try again.
fi: Kortin vanhentumiskuukausi on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card expiration year is invalid, please re-enter and try again.
fi: Kortin vanhentumisvuosi on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card is inactivate or not authorized for card-not-present transactions, please use an alternate card or other form of payment.
fi: Kortti on epäaktiivinen tai sitä ei ole valtuutettu ilman läsnäoloa suoritettavia maksutapahtumia varten. Käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card number is invalid, please re-enter and try again.
fi: Kortin numero on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: The card type is invalid or does not correlate with the credit card number. Please try again or use an alternate card or other form of payment.
fi: Kortin tyyppi on virheellinen tai se ei vastaa luottokortin numeroa. Yritä uudelleen tai käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card]
en: The credit limit for the card has been reached, please use an alternate card or other form of payment.
fi: Kortin luottoraja on saavutettu. Käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided address does not match the billing address for cardholder. Please verify the address and try again.
fi: Annettu osoite ei vastaa kortinhaltijan laskutusosoitetta. Tarkista osoite ja yritä uudelleen.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided card is expired, please use an alternate card or other form of payment.
fi: Tämä kortti on vanhentunut. Käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card]
en: The provided card was declined, please use an alternate card or other form of payment.
fi: Tämä kortti hylättiin. Käytä jotakin muuta korttia tai maksutapaa.

[ctx: Credit or debit card (whole date issue)]
en: The card expiration date is invalid, please re-enter and try again.
fi: Kortin vanhentumispäivämäärä on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: Please enter your card verification number and try again.
fi: Anna kortin turvakoodi ja yritä uudelleen.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: The card verification number does not match. Please re-enter and try again.
fi: Kortin turvakoodi on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: The card verification number is invalid, please try again.
fi: Kortin turvakoodi on virheellinen. Yritä uudelleen.

[ctx: Credit or debit card CSC/CVC/CVV]
en: This order is being placed on hold for review due to an incorrect card verification number. You may contact the store to complete the transaction.
fi: Tämä tilaus asetetaan pitoon tarkistusta varten, koska kortin turvakoodi on virheellinen. Voit suorittaa maksutapahtuman loppuun ottamalla yhteyttä myymälään.

en: Customer ID
fi: Asiakastunnus

en: Debug Mode
fi: Virheenkorjaustila

en: Default
fi: Oletus

en: Default?
fi: Oletus?

en: Description
fi: Kuvaus

en: Detailed Decline Messages
fi: Yksityiskohtaiset tiedot hylkäyksestä

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Disabled because the other gateway is using these settings
fi: Poissa käytöstä, koska toinen yhdyskäytävä käyttää näitä asetuksia

en: Discount
fi: Alennus

en: Dismiss
fi: Ohita

en: Display at Checkout
fi: Näytä kassatoiminnon yhteydessä

en: Display at Checkout & Log
fi: Näytä kassatoiminnon ja lokin yhteydessä

en: Display the Card Security Code (CSC) field on checkout
fi: Näytä kortin turvakoodin kenttä kassatoiminnon yhteydessä

en: Display the Card Security Code field when paying with a saved card
fi: Näytä kortin turvakoodin kenttä, kun maksu suoritetaan tallennetulla kortilla.

en: Displays whether or not debug logging is enabled for this gateway.
fi: Näyttää, onko virheenkorjausloki käytössä tämän yhdyskäytävän kohdalla.

en: Displays whether or not tokenization is enabled for this gateway.
fi: Näyttää, onko tokenisaatio käytössä tämän yhdyskäytävän kohdalla.

en: Docs
fi: Ohjeet

en: Driver's license number is invalid
fi: Ajokortin numero on virheellinen

en: Driver's license number is missing
fi: Ajokortin numero puuttuu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Enable / Disable
fi: Ota käyttöön / poista käytöstä

en: Enable Partial Capture
fi: Ota käyttöön osittainen maksuvaraus

en: Enable this gateway
fi: Ota tämä maksuyhdyskäytävä käyttöön

en: Enable to test Apple Pay functionality throughout your sites without processing real payments.
fi: Ottamalla tämän käyttöön voit testata Apple Payn toimivuuden sivustoissasi ilman todellisten maksujen käsittelyä.

en: Enable to test Google Pay functionality throughout your sites without processing real payments.
fi: Ottamalla tämän käyttöön voit testata Google Payn toimivuuden sivustoissasi ilman todellisten maksujen käsittelyä.

en: Environment
fi: Ympäristö

en: Error %d: Unable to create order. Please try again.
fi: Virhe %d: tilauksen luominen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Expiration (MM/YY)
fi: Vanhentuminen (KK/VV)

en: Expiry Date
fi: Voimassaolon päättymispäivä

en: Fees
fi: Maksut

[ctx: For countries without states, "state" can be replaced with "place of issue".]
en: Driver's license state is missing
fi: Ajokortin myöntämisen paikkakunta puuttuu

en: For reference, your current web root path is: %s
fi: Viitteeksi: nykyinen web-juuripolkusi on %s

[ctx: For the merchant to accept Apple Pay payments]
en: Accept Apple Pay
fi: Hyväksy Apple Pay

[ctx: For the merchant to accept Google Pay payments]
en: Accept Google Pay
fi: Hyväksy Google Pay

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Awesome!
fi: Mahtavaa!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Congratulations!
fi: Onnittelut!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Cowabunga!
fi: Coolia!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Fantastic!
fi: Loistavaa!

[ctx: Generic congratulatory exclamation at the start of a milestone message]
en: Hot dog!
fi: Erittäin erinomaista!

en: Google Pay payment authorized.
fi: Google Pay -maksu valtuutettu.

en: Google Pay payment failed. %s
fi: Google Pay -maksu epäonnistui. %s

en: Heads up! %1$s is currently configured to log transaction data for debugging purposes. If you are not experiencing any problems with payment processing, we recommend %2$sturning off Debug Mode%3$s
fi: Huomio! %1$s on tällä hetkellä määritetty kirjaamaan maksutapahtumatiedot lokiin virheenkorjausta varten. Jos sinulla ei ole maksun käsittelyyn liittyviä ongelmia, suosittelemme %2$svirheenkorjaustilan kytkemistä pois päältä%3$s

en: Heads up! %1$s is not fully configured and cannot accept payments. Please %2$sreview the documentation%3$s and configure the %4$sgateway settings%5$s.
fi: Huomio! %1$s ei ole täysin määritetty eikä sen kautta voida hyväksyä maksuja. %2$sTarkista dokumentaatio%3$s ja määritä %4$s-maksuyhdyskäytävän asetukset%5$s.

en: Heads up! Apple Pay for %1$s requires WooCommerce version 3.2 or greater. Please %2$supdate WooCommerce%3$s.
fi: Huomio! Apple Pay %1$s-laajennukselle edellyttää vähintään WooCommerce-versiota 3.2. %2$sPäivitä WooCommerce%3$s.

en: Heads up! Google Pay for %1$s requires WooCommerce version 3.2 or greater. Please %2$supdate WooCommerce%3$s.
fi: Huomio! Google Pay %1$s-laajennukselle edellyttää vähintään WooCommerce-versiota 3.2. %2$sPäivitä WooCommerce%3$s.

en: Hey there! We've noticed that your server is running %1$san outdated version of PHP%2$s, which is the programming language that WooCommerce and its extensions are built on.
fi: Hei! Havaitsimme, että palvelimesi käyttää %1$svanhentunutta PHP-versiota%2$s. PHP on ohjelmointikieli, johon WooCommerce ja sen laajennukset perustuvat.

en: If the order contains exclusively virtual items, enable this to immediately charge, rather than authorize, the transaction.
fi: Jos tilaus sisältää ainoastaan virtuaalisia tuotteita, ota tämä käyttöön, jotta maksutapahtuma veloitetaan välittömästi sen valtuutuksen sijaan.

en: Inactive
fi: Passiivinen

en: Invalid token data
fi: Virheelliset tunnuksen tiedot

en: Job data key "%s" is not an array
fi: Työn data-avain "%s" ei ole taulukko

en: Job data key "%s" not set
fi: Työn data-avainta "%s" ei ole määritetty

[ctx: Last four digits of a payment method]
en: Last Four
fi: Viimeiset neljä

en: Learn more about customizing the plugin
fi: Oppia lisää laajennuksen mukauttamisesta

en: Leave a Review
fi: Jätä arvostelu

en: MM / YY
fi: KK / VV

en: Manage Payment Methods
fi: Hallitse maksutapoja

en: N/A
fi: Ei saatavilla/-tietoa

en: Next step
fi: Seuraava vaihe

en: Nice! New payment method added.
fi: Hienoa! Uusi maksutapa lisätty.

en: Nice! New payment method added: %1$s account ending in %2$s
fi: Hienoa! Uusi maksutapa lisätty: %1$s-tyyppinen tili, joka päättyy lukuihin %2$s

en: Nice! New payment method added: %1$s ending in %2$s (expires %3$s)
fi: Hienoa! Uusi maksutapa lisätty: %1$s, joka päättyy lukuihin %2$s (vanhentuu %3$s)

en: Nickname
fi: Kutsumanimi

en: No saved payment tokens
fi: Ei tallennettuja maksutunnuksia

en: Not right now
fi: EI juuri nyt

[ctx: Noun, software environment]
en: Test
fi: Testi

[ctx: Noun: payment gateway used to process a transaction]
en: Processing Gateway
fi: Käsittely-yhdyskäytävä

en: Off
fi: Ei käytössä

en: Oops! An error occurred, please try again.
fi: Hups! Tapahtui virhe, yritä uudelleen.

en: Oops, adding your new payment method failed: %s
fi: Uuden maksutapasi lisääminen epäonnistui: %s

en: Oops, there was an error updating your payment method. Please try again.
fi: Maksutapasi päivityksessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: Oops, you cannot partially void this order. Please use the full order amount.
fi: Et voi mitätöidä tätä tilausta osittain. Käytä tilauksen koko summaa.

en: Oops, you took too long, please try again.
fi: Toiminnon suorittaminen kesti liian pitkään. Yritä uudelleen.

en: Optional default value for the setting.
fi: Asetuksen valinnainen oletusarvo.

en: Order %s is already paid for.
fi: Tilaus %s on jo maksettu.

en: Order cannot be captured
fi: Tilaukselle ei voida tehdä maksuvarausta

en: Pay Now
fi: Maksa nyt

en: Pay securely using your checking account.
fi: Maksa turvallisesti käyttötilisi tiedoilla.

en: Pay securely using your credit card.
fi: Maksa turvallisesti käyttäen luottokorttiasi.

en: Payment Info
fi: Maksun tiedot

en: Payment Token
fi: Maksutunnus

en: Payment error, please try another payment method or contact us to complete your transaction.
fi: Maksuvirhe. Yritä käyttää jotakin muuta maksutapaa tai ota meihin yhteyttä tapahtuman suorittamiseksi loppuun.

[ctx: Payment gateway production or test environment modes]
en: Environment
fi: Ympäristö

[ctx: Payment gateway production or test environment modes]
en: Select the gateway environment to use for transactions.
fi: Valitse maksutapahtumissa käytettävä yhdyskäytävä.

en: Payment method address could not be updated. %s
fi: Maksutavan päivitys epäonnistui. %s

en: Payment method description that the customer will see during checkout.
fi: Maksutavan kuvaus, jonka asiakas näkee kassatoimintoprosessin yhteydessä.

en: Payment method title that the customer will see during checkout.
fi: Maksutavan nimi, jonka asiakas näkee kassatoimintoprosessin yhteydessä.

en: Payment token missing/invalid.
fi: Maksutunnus puuttuu tai on virheellinen.

[ctx: Payment transaction capture]
en: Are you sure you wish to process this capture? The action cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti käsitellä tämän maksuvarauksen? Tätä toimintoa ei voida perua.

[ctx: Payment transaction capture failed error message]
en: Something went wrong, and the capture could not be completed. Please try again.
fi: Jokin meni vikaan, eikä maksuvarausta voitu suorittaa loppuun. Yritä uudelleen.

en: Place order
fi: Tee tilaus

en: Please %1$supdate WooCommerce%2$s
fi: %1$sPäivitä WooCommerce%2$s

en: Please contact your hosting provider or server administrator to configure these settings.
fi: Ota yhteyttä isännöintipalveluiden tarjoajaasi tai palvelimen järjestelmänvalvojaan näiden asetusten määrittämiseksi.

en: Pre-Order Release Payment Failed: %s
fi: Ennakkotilauksen maksu epäonnistui: %s

en: Pre-Order Tokenization attempt failed (%s)
fi: Ennakkotilauksen tokenisaatioyritys epäonnistui (%s)

en: Ready!
fi: Valmis!

en: Refresh
fi: Virkistä

en: Remaining order total
fi: Tilauksen jäljellä oleva määrä

en: Remove
fi: Poista

en: Removed payment token "%d"
fi: Poistettu maksutunnus “%d”

en: Return to the WordPress Dashboard
fi: Palata takaisin WordPress-hallintapaneeliin

en: Review Your Settings
fi: Tarkistaa asetuksesi

en: Routing Number
fi: Reititysnumero

en: Routing Number is invalid (only digits are allowed)
fi: Pankin numerokoodi on virheellinen (vain numerot ovat sallittuja)

en: Routing Number is missing
fi: Pankin numerokoodi puuttuu

en: Routing number is invalid (must be 9 digits)
fi: Pankin numerokoodi on virheellinen (pituuden on oltava 9 numeroa)

en: Run Test
fi: Suorita testi

en: Save
fi: Tallenna

en: Save to Log
fi: Tallenna lokiin

en: Saved Card Security Code
fi: Tallennetun kortin turvakoodi

en: Savings
fi: Säästö

en: Savings Account
fi: Säästötili

en: Securely Save to Account
fi: Turvallinen tallennus tilille

en: See more setup options
fi: Nähdä lisää määritysvaihtoehtoja

en: Select how transactions should be processed. Charge submits all transactions for settlement, Authorization simply authorizes the order total for capture later.
fi: Valitse, miten maksutapahtumat käsitellään. Veloitus lähettää kaikki maksutapahtumat suoritettaviksi; valtuutus vain varaa tilauksen kokonaismäärän maksettavaksi myöhemmin.

en: Set as %1$s - %2$s is required.
fi: Arvoksi on asetettu %1$s – %2$s vaaditaan.

en: Setting %s does not exist
fi: Asetusta %s ei ole olemassa

[ctx: Setting title for a multi-select list dropdown of display locations]
en: Allow Google Pay on
fi: Salli Google Pay:

en: Setup
fi: Asennus

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Show Detailed Error Messages and API requests/responses on the checkout page and/or save them to the %1$sdebug log%2$s
fi: Näytä yksityiskohtaiset virheilmoitukset ja API-pyynnöt/vastaukset kassasivulla ja/tai tallenna ne %1$svirheenkorjauslokiin%2$s

en: Show on Checkout Page
fi: Näytä kassasivulla

en: Single products
fi: Yksittäistuotteet

en: Skip this step
fi: Ohita tämä vaihe

en: Sorry, you cannot edit this resource.
fi: Et voi muokata tätä resurssia.

en: Sorry, you cannot list resources.
fi: Valitettavasti et voi listata resursseja.

en: Status code %1$s: %2$s
fi: Tilakoodi %1$s: %2$s

en: Status code: %s
fi: Tilakoodi: %s

en: Status message: %s
fi: Tilailmoitus: %s

en: Subscription Renewal: payment token is missing/invalid.
fi: Tilauksen uusiminen: maksutunnus puuttuu tai on virheellinen.

en: Subscriptions
fi: Tilauspalvelut

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Success! You should be able to process background jobs.
fi: Toiminto onnistui! Sinun pitäisi pystyä käsittelemään taustatöitä.

en: TEST MODE ENABLED
fi: TESTITILA KÄYTÖSSÄ

en: Taxes
fi: Verot

en: Test Mode
fi: Testitila

en: Thank you for your order, please click the button below to pay.
fi: Kiitos tilauksestasi. Suorita maksu napsauttamalla alla olevaa painiketta.

en: Thank you for your order.
fi: Kiitos tilauksestasi.

en: Thank you for your order. We are now redirecting you to complete payment.
fi: Kiitos tilauksestasi. Sinut siirretään nyt maksun suoritukseen.

en: Thanks for installing %1$s! To get started, take a minute to %2$sread the documentation%3$s :)
fi: Kiitos %1$s-tuotteen asennuksesta! Pääset alkuun käyttämällä hetken %2$sdokumentaation lukemiseen%3$s :)

en: Thanks for installing %1$s! To get started, take a minute to complete these %2$squick and easy setup steps%3$s :)
fi: Kiitos %1$s-tuotteen asennuksesta! Pääset alkuun käyttämällä hetken siihen, että käyt läpi nämä %2$snopeat määritykset%3$s :)

en: The PHP version that is currently used for your site is no longer maintained, nor %1$sreceives security updates%2$s; newer versions are faster and more secure.
fi: Sivustossasi tällä hetkellä käytettyä PHP-versiota ei enää ylläpidetä, %1$seikä sille tarjota tietoturvapäivityksiä%2$s. Uudemmat versiot ovat myös nopeampia ja turvallisempia.

en: The bank account number is invalid, please re-enter and try again.
fi: Pankin tilinumero on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

en: The bank routing number is invalid, please re-enter and try again.
fi: Pankin numerokoodi on virheellinen. Yritä antaa se uudelleen.

en: The description of the control. Inherits the setting's description.
fi: Ohjaimen kuvaus. Perii asetuksen kuvauksen.

en: The description of the setting. It may or may not be used for display.
fi: Asetuksen kuvaus. Sitä saatetaan käyttää tai olla käyttämättä näytössä.

en: The following plugin is disabled because it is out of date and incompatible with newer plugins on your site: | The following plugins are disabled because they are out of date and incompatible with newer plugins on your site:
fi[0]: Seuraava laajennus on poistettu käytöstä, koska se on vanhentunut eikä ole enää yhteensopiva sivustosi uudempien laajennusten kanssa:
fi[1]: Seuraavat laajennukset on poistettu käytöstä, koska ne ovat vanhentuneet eivätkä ole enää yhteensopivia sivustosi uudempien laajennusten kanssa:

en: The following plugin is inactive because it requires a newer version of WooCommerce:
fi: Seuraava laajennus on epäaktiivisia, koska se vaatii uudemman WooCommerce-version:

en: The following plugins are inactive because they require a newer version of WooCommerce:
fi: Seuraavat laajennukset ovat epäaktiivisia, koska ne vaativat uudemman WooCommerce-version:

en: The full system path to your certificate file from Apple. For security reasons you should store this outside of your web root.
fi: Täysi järjestelmäpolku Apple-varmennetiedostoosi. Turvallisuussyistä sinun tulee tallentaa tämä web-juuripolkusi ulkopuolelle.

en: The gateway customer ID for the user. Only edit this if necessary.
fi: Yhdyskäytävän asiakastunnus käyttäjälle. Muokkaa tätä vain, jos se on välttämätöntä.

en: The name of the control. Inherits the setting's name.
fi: Ohjaimen nimi. Perii asetuksen nimen.

en: The name of the setting.
fi: Asetuksen nimi.

en: The transaction environment for this gateway.
fi: Tämän yhdyskäytävän maksutapahtumaympäristö.

en: The transaction failed.
fi: Tapahtuma epäonnistui.

en: The type of the control.
fi: Ohjaimen tyyppi.

en: The type of the setting.
fi: Asetuksen tyyppi.

en: The value of the setting.
fi: Asetuksen arvo.

en: There was a problem processing your order and it is being placed on hold for review. Please contact us to complete the transaction.
fi: Tilauksesi käsittelyssä tapahtui virhe, ja se asetetaan pitoon tarkistusta varten. Ota meihin yhteyttä tämän maksutapahtuman suorittamiseksi loppuun.

en: There was an error with your request, please try again.
fi: Pyyntösi yhteydessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: These are the card logos that are displayed to customers as accepted during checkout.
fi: Nämä ovat maksukorttien logot, jotka näytetään asiakkaille hyväksyttyinä kassatoiminnon yhteydessä.

en: This charge can no longer be captured.
fi: Tälle maksulle ei voida enää tehdä maksuvarausta.

en: This charge cannot be captured.
fi: Tälle maksulle ei voida tehdä maksuvarausta.

en: This charge has been fully captured.
fi: Tälle maksulle on tehty täysi maksuvaraus.

en: This is found in your %1$sApple developer account%2$s
fi: Löydät tämän %1$sApple-kehittäjätililtäsi%2$s

en: This order is being placed on hold for review. Please contact us to complete the transaction.
fi: Tämä tilaus asetetaan pitoon tarkistusta varten. Ota meihin yhteyttä tämän maksutapahtuman suorittamiseksi loppuun.

en: This quick setup wizard will help you configure the basic settings and get you started.
fi: Tämän ohjatun pika-asennustoiminnon avulla voit määrittää perusasetukset ja pääset kätevästi alkuun.

en: This section contains configuration settings for this gateway.
fi: Tämä osio sisältää tämän yhdyskäytävän määritysasetukset.

en: This setting %1$sdoes not%2$s change which card types the gateway will accept. Accepted cards are configured from your payment processor account.
fi: Tämä asetus %1$sei%2$s muuta sitä, mitä korttityyppejä maksuyhdyskäytävä hyväksyy. Hyväksytyt kortit määritetään maksunkäsittelijän tililtäsi.

en: This tool will test whether your server is capable of processing background jobs.
fi: Tämä työkalu testaa, pystyykö palvelimesi käsittelemään taustatöitä.

en: Title
fi: Nimike

en: To resolve this, please %1$supdate%2$s (recommended) %3$sor%4$s %5$sdeactivate%6$s the above plugin, or %7$sdeactivate the following%8$s: | To resolve this, please %1$supdate%2$s (recommended) %3$sor%4$s %5$sdeactivate%6$s the above plugins, or %7$sdeactivate the following%8$s:
fi[0]: Ratkaise tämä joko %1$späivittämällä%2$s (suositus) %3$stai%4$s %5$sdeaktivoimalla%6$s yllä oleva laajennus, tai %7$sdeaktivoi seuraava%8$s:
fi[1]: Ratkaise tämä joko %1$späivittämällä%2$s (suositus) %3$stai%4$s %5$sdeaktivoimalla%6$s yllä olevat laajennukset, tai %7$sdeaktivoi seuraava%8$s:

en: Token ID
fi: Tunnuksen tunniste

en: Tokenization
fi: Tokenisaatio

en: Tokenization Enabled
fi: Tokenisaatio käytössä

en: Tokenization Request Failed: %s
fi: Tokenisaatiopyyntö epäonnistui: %s

en: Tokenization failed. %s
fi: Tokenisaatio epäonnistui. %s

en: Transaction ID %s
fi: Tapahtumatunnus %s

en: Transaction Type
fi: Tapahtumatyyppi

en: Transaction authorization has expired
fi: Maksutapahtuman valtuutus on vanhentunut

en: Transaction cannot be captured
fi: Tapahtumalle ei voida tehdä maksuvarausta

en: Transaction has already been fully captured
fi: Maksutapahtumalle on jo tehty täysi maksuvaraus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unique identifier of the setting.
fi: Asetuksen yksilöllinen tunniste.

en: Unknown Error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Use a new bank account
fi: Käytä uutta pankkitiliä

en: Use a new card
fi: Käytä uuta korttia

en: Use connection/authentication settings from other gateway
fi: Käytä yhteyden/todennuksen asetuksia toisesta yhdyskäytävästä

[ctx: Used in payment gateways configuration]
en: Share connection settings
fi: Jaa yhteysasetukset

en: Via %1$s ending in %2$s
fi: %1$s, joka päättyy lukuihin %2$s

en: View the Docs
fi: Tarkastella asiakirjoja

en: We cannot process your order with the payment information that you provided. Please use a different payment account or an alternate payment method.
fi: Tilaustasi ei voida käsitellä antamiesi maksutietojen avulla. Käytä jotakin toista maksutiliä tai vaihtoehtoista maksutapaa.

en: Welcome to %s!
fi: Tervetuloa %s-palveluun!

en: Where do I find this?
fi: Mistä löydän tämän?

en: Whether the setting stores an array of values or a single value.
fi: Tallentaako asetus joukon arvoja vai yhden arvon.

en: You can also:
fi: Voit myös:

en: You cannot clone instances of %s.
fi: Et voi kloonata %s-laajennuksen esiintymiä.

en: You cannot unserialize instances of %s.
fi: Et voi poistaa %s-esiintymien sarjoja.

en: You do not have any saved payment methods.
fi: Sinulla ei ole tallennettuja maksutapoja.

en: You must enable tokenization for this gateway in order to support automatic renewal payments with the WooCommerce Subscriptions extension.
fi: Sinun on otettava tokenisaatio käyttöön tämän yhdyskäytävän kohdalla, jotta voit tukea automaattisia uusimismaksuja WooCommerce Subscriptions -laajennuksen avulla.

en: Your %1$sMerchant Identity Certificate%2$s cannot be found. Please check your path configuration.
fi: %1$sKauppiassertifikaattiasi%2$s ei löydetty. Tarkista polkusi määritykset.

en: Your hosting provider can do this for you. %1$sHere are some resources to help you upgrade%2$s and to explain PHP versions further.
fi: Verkkohotellipalveluntarjoajasi voi tehdä tämän puolestasi. %1$sTässä on joitakin resursseja, jotka auttavat sinua päivitykseen tekemisessä%2$s ja tarjoavat lisätietoja PHP-versioista.

en: Your order has been received and is being reviewed. Thank you for your business.
fi: Tilauksesi on vastaanotettu, ja sitä tarkistetaan. Kiitos asiakkuudestasi.

en: Your site must be served over HTTPS with a valid SSL certificate.
fi: Sivustoasi on palveltava HTTPS-yhteyden kautta, jonka kanssa käytetään voimassa olevaa SSL-varmennetta.

en: Your store %1$scalculates taxes%2$s based on the shipping address, but %1$s %4$sdoes not%5$s share customer shipping information with your store for orders with only virtual products. These orders will have their taxes calculated based on the shop address instead.
fi: Myymäläsi %1$slaskee verot%2$s toimitusosoitteen perusteella, mutta %1$s %4$sei%5$s jaa asiakkaan toimitustietoja myymäläsi kanssa tilauksista, jotka sisältävät vain virtuaalisia tuotteita. Näiden tilausten verot lasketaan sen sijaan myymälän osoitteen perusteella.

en: a paid status
fi: maksettu tila

[ctx: account type]
en: Checking
fi: Tarkistetaan

[ctx: account type]
en: Savings
fi: Säästö

[ctx: coordinating conjunction for a list of items: a, b, and c]
en: and
fi: ja

[ctx: coordinating conjunction for a list of order statuses: on-hold, processing, or completed]
en: or
fi: tai

[ctx: credit card transaction type]
en: Authorization
fi: Valtuutus

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
fi: Ladataan lisää tuloksia&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fi: Ei löytynyt

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
fi: Poista %qty% merkkiä

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
fi: Poista 1 merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
fi: Anna vähintään %qty% merkkiä

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Anna vähintään 1 merkki

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
fi: Haetaan&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
fi: Voit valita vain %qty% kohdetta

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
fi: Voit valita vain 1 kohteen

[ctx: hash before order number]
en: #
fi: nro.

[ctx: noun]
en: Support
fi: Tuki

[ctx: noun, credit card transaction type]
en: Charge
fi: Veloita

[ctx: noun, software environment]
en: Test
fi: Testi

en: or
fi: tai

[ctx: payment method type]
en: Account
fi: Tili

[ctx: software environment]
en: Production
fi: Tuotanto

[ctx: verb]
en: Review
fi: Arvioi

en: {card_type} card is invalid
fi: {card_type}-kortti ei ole voimassa
